W dzisiejszych czasach wydaje się, że korzystanie z telefonu to banał. Niestety tak kolorowo nie jest. Na naszej niewiedzy zarabiają oszuści, telemarketerzy, przez nią utrudniamy sobie pracę oraz normalne funkcjonowanie i jesteśmy niekulturalni. Dlatego  poprowadzę Ciebie od kupna telefonu aż do wykorzystywania telefonu w życiu codziennym.

Data dodania: 2017-07-04

Wyświetleń: 764

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Pierwszym krokiem jest zakup odpowiedniego telefonu wraz z odpowiednim abonamentem. Nie wybieraj pierwszego lepszego telefonu! Musisz pamiętać, że średnio z smartphone korzystasz średnio 2 godziny. Przy wyborze telefonu zastanów się w jakich warunkach będziesz go wykorzystywać, z jakich jego funkcji najczęściej korzystasz (poczta, facebook, robienie zdjęć, rozmowy telefoniczne, gry) i dopiero na samym końcu patrz na jego wygląd. Gdy już wybierzesz telefony, które przypadły do Twojego gustu, przejdź się do sklepów RTV AGD i pobaw się nimi, wtedy nabierzesz jeszcze większej pewności, które urządzenie wybrać.

Kolejnym krokiem jest wybór odpowiedniego abonamentu. Przeglądając aktualne oferty większość operatorów daje nam pakiety no-limit, w którym mamy zazwyczaj nielimitowane SMS, Internet i minuty do wykorzystania do wszystkich sieci - jeśli wybór padnie na taki pakiet i bierzemy telefon razem z abonamentem, to należy sprawdzić u którego operatora wyjdzie najtaniej. W przypadku innego pakietu (np internet wykorzystujemy tylko do sprawdzenia poczty gdy jesteśmy podczas podróży, nie piszemy żadnych sms tylko dzwonimy) to warto przejrzeć swoje bilingi, dodać z 20% zapasu dla minut, sms czy transferu i poprosić doradce o dobór właściwej oferty. Warto wykonać taką operacje u wszystkich operatorów, wtedy znowu mamy pewność, że wybieramy najlepszą i najtańszą dla nas ofertę.

Podczas codziennego korzystania z telefonu, narażamy go na różne niebezpieczeństwa powodujące pęknięcia ekranu, zarysowanie, uszkodzenie obudowy czy nawet utratę ważnych danych, kontaktów i zdjęć. Z tego powodu telefon należy dobrze zabezpieczyć przed takimi uszkodzeniami. Z względów bezpieczeństwa telefonu z góry odpadają wszelkiego rodzaju skarpetki na telefon  - z bezpieczeństwem nie mają one nic wspólnego - jedynie z estetyką. Najlepsze na ten moment jest gumowe etui  na tył telefonu oraz na przód folia albo szkło kwarcowe (droższe ale skuteczniejsze). Przy wyborze etui, zwróć uwagę czy jej ranty wystają ponad ekran zmniejszy to możliwość pęknięcia ekranu przy upadku.  Jeśli chodzi o bezpieczeństwo danych, to telefony wyposażone w system android automatycznie umożliwiają tworzenie kopii zapasowych zdjęć i kontaktów na serwerach google. Wystarczy tylko odpowiednio skonfigurować swój telefon.

Kolejną dość istotną, ale często pomijaną sprawą jest umiejętna rozmowa przez telefon. Przede wszystkim musi obowiązywać kultura osobista. Nie prowadzi się rozmów służbowych w godzinach wieczornych, staraj się dzwonić w czasie godzin pracy. Natomiast jeśli chodzi o rozmowy prywatne to nie rozmawiamy w miejscach publicznych  oraz jak jesteśmy w gościach (kogo interesuje, co robiła nasza wspólna koleżanka dwa tygodnie temu) jest to niekulturalne.

Nasz rozmówca, zaraz po zakończeniu rozmowy pamięta niewiele szczegółów z rozmowy, dlatego ograniczamy się do przekazania podstawowych informacji, natomiast do przekazania większej ilości szczegółów po prostu się umawiamy na spotkanie.

Ważną kwestią jest to, kto oddzwania gdy połączenie zostanie zerwane. Osobą oddzwaniającą jest ten kto rozpoczął rozmowę. Stosując się do tej prostej zasady unikniemy sytuacji gdy numer telefonu jest zajęty, ponieważ dzwonicie do siebie nawzajem.

Jeśli rozmówca nie chce z nami rozmawiać należy to uszanować, ponieważ nękanie telefoniczne jest karalne!

Korzystanie z telefonu wiąże ze sobą także pewne ryzyko. Zawieranie umów i odpisywanie na dziwne nieznane nam numery mogą być bardzo kosztowne. Są już nawet tacy oszuści, którzy specjalnie puszczają tylko sygnał, abyśmy oddzwonili. W ten sposób możemy dodzwonić się na jakąś płatną infolinię. Dlatego warto też zapoznać się w sieci z niebezpiecznymi numerami telefonów oraz kosztami jakie możemy ponieść za korzystanie z SMS premium

Dla swojego i innych bezpieczeństwa warto też sprawdzać nieznane nam numery w serwisach zbierających opinię na temat nieznanych numerówl dzięki którym dowiadujemy się o potencjalnym zagrożeniu z oddzwonienia na nieznany numer.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena