Coraz większą popularnością cieszą się systemy płatności elektronicznych. Producenci, firmy oraz dostawcy usług wychodzą naprzeciw potrzebom klientów, którzy przez internet kupują coraz więcej i coraz częściej.

Data dodania: 2010-05-19

Wyświetleń: 1839

Przedrukowań: 1

Głosy dodatnie: 4

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

4 Ocena

Licencja: Creative Commons

<!-- @page { size: 21cm 29.7cm; margin: 2cm } P { margin-bottom: 0.21cm } -->

Mimo przywiązania do sprawdzonych form płatności formy elektroniczne stają się coraz bardziej popularne.

Istnieje coraz więcej systemów, które dają możliwość dokonywania szybkich wpłat przez internet. Jednym z nich jest PayPal. W Polsce ma już ponad 900 tysięcy użytkowników. Jest to wyjątkowo bezpieczna forma płatności. By dokonać przelewu wystarczy bowiem znać adres e-mail odbiorcy. Nie musimy podawać żadnych innych danych, co może nas uchronić przed ich kradzieżą z sieci i wpadanięciem w niepowołane ręce.

PayUp czy PayByNet umożliwiają z kolei dokonywanie wpłat za zakupy czy rachunki

Kupując i płacąc on-line możemy nie tylko szybciej zrobić zakupy, ale w każdym momencie mamy dostęp do swojego konta i możemy sprawdzić status oraz historię naszych zamówień

Dla bardziej niecierpliwych klientów istnieje możliwość dokonania zakupu i zapłaty bez konieczności rejestracji. Oszczędzamy w ten sposób czas i unikamy niepotrzebnych formalności

Pojawienie się tego typu usług jest wynikiem dostosowywania się do potrzeb klienta. Pozwala oszczędzić czas, daje możliwość dokonania wpłaty bez wychodzenia z domu. Korzystają na tym nie tylko konsumenci, ale także firmy, które poprzez wprowadzenie tej formy płatności zwiększają zainteresowanie swoją ofertą i zyskują nowych klientów. Dlatego kolejne przedsiębiorstwa oferują swoim klientom możliwość dokonywania wpłat przez internet. Konkurencja na tym polu systematycznie wzrasta, a firmy prześcigają się w pomysłach jak najbardziej nam dogodzić.

Mimo to spora część Polaków nadal wzbrania się przed tego typu nowinkami i pozostaje wierna tradycyjnym formom płatności. Chętniej płacimy gotówką, za pobraniem lub na poczcie, gdyż wydaje nam się to bezpieczniejsze. Wolimy osobiście sprawdzić czy dostaliśmy dokładnie to, za co mamy zapłacić.

Licencja: Creative Commons
4 Ocena