Jeśli pozycjonowanie igły doprowadza Cię do szewskiej pasji, a nawleczenie nitki zajmuje  więcej czasu, niż uszycie garnituru, to najwyższy czas pomyśleć o maszynie elektronicznej.  

Data dodania: 2016-04-15

Wyświetleń: 1110

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Elektroniczna maszyna do szycia – nieskończone możliwości kreacji

Idea krawiectwa pojawiła się pewnie tuż po zerwaniu rajskiego jabłka. Setki lat eksperymentowano z igłą i nicią, ale domowa wersji maszyny do szycia powstała dopiero w wieku XIX. Uproszczenie i rozpowszechnienie wynalazku przyczyniło się do rozwoju przemysłu modowego – od tego momentu każdy mógł spróbować swoich umiejętności i rozwijać kreatywność w zaciszu własnego domu. Ale to zamierzchłe czasy, a pierwsze maszyny, choć piękne i kunsztownie wykonane, nadają się bardziej jako wystrój wnętrz, niż narzędzie do pracy. Dlatego czy szyjesz profesjonalnie, czy też po prostu z zamiłowania, warto iść z duchem czasu i pomyśleć o kupnie maszyny elektronicznej. 

Nawet najtańszy model maszyny elektronicznej jest łatwiejszy w obsłudze i daje większe możliwości, niż model mechaniczny. Jeśli jesteś dopiero na początku przygody z szyciem i ciągle napotykają Cię trudności związane z obsługą maszyny, pomyśl o inwestycji w nowocześniejszy model. Maszyny nowego rodzaju właściwie nie przyjmują błędnych ustawień, więc chronią narzędzie przed rozregulowaniem. Pozwala to początkującym osobom na eksperymentowanie i naukę bez obawy, że wykończą sprzęt zanim cokolwiek na nim uszyją. 

Maszyna elektroniczna ma niezliczoną ilość przydatnych funkcji. Na przykład automatycznie pozycjonuje igłę, z czym niewprawna ręka początkującego użytkownika ma zazwyczaj niemały problem. Niektóre modele wzbogacone są nawet w opcję nawlekania i obcinania nici oraz mocowania szpulki w bębenku. Wśród standardowych opcji najnowszych maszyn jest wolne ramię, czyli możliwość zdjęcia stolika, umożliwiająca wygodne szycie mniejszych elementów np. podwinięcie rękawów i nogawek. 

Maszyna elektroniczna używana jest jednak przede wszystkim przez profesjonalnych krawców. Zaawansowany sprzęt zdecydowanie skraca czas pracy i daje możliwości realizacji nawet najtrudniejszych tematów. Najnowsze maszyny mają zazwyczaj zaprogramowanych od 100 do 300 ściegów i możliwość tworzenia własnych, co daje właściwie nieograniczoną ilość kombinacji. Prócz tego, dzięki wgranym czcionkom, istnieje możliwość wyszywania napisów i monogramów. Szycie wsteczne i automatyczne ryglowanie usprawniają wykańczanie projektu, a ząbki do prowadzenia materiału ułatwiają pracę z grubymi i śliskimi materiałami. W praktyce, używając takiego sprzętu, zaoszczędzimy mnóstwo czasu i nerwów. 

Projektowanie i tworzenie ubioru na maszynach elektronicznych to zajęcie dla kreatywnych. Pozwala rozwinąć skrzydła i tworzyć najwspanialsze kreacje godne mistrzów z paryskich atelier. Zawodny i trudny w obsłudze sprzęt może szybko zniechęcić nawet najcierpliwszych użytkowników. Dlatego warto zainwestować w nowoczesną maszynę, a dobry sprzęt to taki, który ogranicza jedynie wyobraźnia krawca.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena