Wakacyjne miesiące to dla jednych okres długo wyczekiwanego wypoczynku, dla innych sposobność podjęcia pracy sezonowej. W okresie letnim pojawią się sporo nowych ofert pracy, w większości skierowanych do studentów, którzy w przerwie wakacyjnej mogą zarobić na czesne.

Data dodania: 2010-05-14

Wyświetleń: 3317

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Praca sezonowa nad morzem cieszy się dużą popularnością. Spowodowane jest to przede wszystkim atrakcjami turystycznymi, jakie kryje w sobie północna część Polski. Znajdują się tu wspaniałe kurorty takie jak Sopot, Międzyzdroje, Łeba czy Kołobrzeg. Nadmorskie miejscowości przyciągają nie tylko turystów, ale także chętnych do podjęcia pracy wakacyjnej. Najłatwiej o pracę jest oczywiście w dużych aglomeracjach jak Szczecin, Gdynia czy Gdańsk.

W tutejszych ośrodkach miejskie i kurortach zlokalizowana jest niezliczona ilość pensjonatów, hoteli, restauracji, dyskotek, pubów czy sklepów. Właśnie w takich miejscach najczęsciej poszukiwana jest praca sezonowa nad morzem. W okresie letnim znacznie wzrasta zapotrzebowanie na kelnerów, barmanów, sprzedawców czy pracowników hoteli i pensjonatów. Potrzebni są również wykwalifikowani pracownicy zajmujący się zabiegami medycznymi dla ludzi starszych i chorych. Nad morzem znajduję się przecież mnóstwo sanatoriów, ośrodków uzdrowiskowych, które w okresie letnim goszczą najwięcej wczasowiczów.

Cierpliwi i wytrwali studenci z łatwością znajdą pracę sezonową nad morzem w jednym z lokali czy hoteli, jednak osoby starające się o posadę ratownika, muszą wykazać się sprawnością fizyczną i dużą odpowiedzialnością. W trakcie pełnienia służby nie można pozwolić sobie nawet na moment nieuwagi. Wielu ludzi wchodzi do wody pod wpływem alkoholu, co w sytuacji spóźnionej interwencji ratownika może skończyć się tragicznie.

Studenci podejmując pracę, powinni starannie sprawdzić swojego przyszłego pracodawcę. Wielu ludzi szuka pracy z zakwaterowaniem, jednak nie wszyscy pracodawcy zapewniają nocleg i wyżywienie. Dlatego warto odwiedzić serwis www.noclegi24h.pl gdzie znajdziemy przystępne i odpowiednie lokum.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena