Malownie obrazów olejnych to bardzo populary rodzai sztuki malarskiej. Możliwość nakładania kilku warst na siebię sprawia, że malowanie staje się ciekawe a nauka nie jest uciążliwa, jednak największa zaleta malarstwa olejnego są efektowane obrazy.

Data dodania: 2010-03-25

Wyświetleń: 5227

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Malarstwo olejne jest jedną z najpopularniejszych metod malowania obrazów na płótnie
Sztuka ta polega na pokrywaniu farbami olejnymi naprężonego oraz zagruntowane płótna albo gładkie deski, często również używa się innego podobrazia W skład farby wchodzi olej lniany lub rzadziej inne roślinne oleje schnące oraz odpowiednie dostosowane do tego typu malarstwa pigmenty. Zdarzało się, że do malarstwa olejnego stosowany był również wosk, który spełniaj funkcje stabilizatora spowalniającego oddzielanie się pigmentu od oleju.

Procedura produkowania farb olejnych nie zmieniła się już od ponad 300lat, aż do początków xx wieku, Pierwszą ważna zmiana było rozpoczęcie pakowania farby oraz pigmentów tubki wytworzone głównie z stopu ołowiano-cynowego. To niezwykłe jak na tamte czasy rozwiązanie miało niezwykły wpływ na rozwój ówczesnego malarstwa, ponieważ zostało umożliwione przenoszenie farb na duże odległości.

Z biegiem wieku chcąc zmniejszyć koszt produkcji naturalnych pigmentów zastępowano je pigmentami syntetycznymi a pod koniec XX wieku nastąpił przełom, ponieważ zaczęto tworzyć farby olejne wodorozcięczalne. A w obecnych czasach można zakupić przepiękne reprodukcje i druk zdjęć na płótnie

Malarstwo olejne należy do jednych z najbardziej kosztownych sztuk malarskich jednak możliwość dawania dużej swobody w doborze oraz mieszaniu barw daje ogromnie możliwości z zmianach faktury oraz struktury malowanych obrazów. Niezwykłe efekty malarskie sprawiają do tej pory powstają niezwykłe REPRODUKCJĘ NA PŁÓTNIE tych obrazów.

Opanowanie malarstwa olejnego jest dość łatwo sztuką, która w bardzo krótkim czasie może odwdzięczyć się pięknym własnoręcznie stworzonym dziełem. Jego główna zaleta dającą możliwość szybkiej nauki jest możliwość wielokrotnego nakładania warstw jedną na drugą.

Każdy kto chcę posiadać własną reprodukcje obrazu na płótnie może odwiedzić sklep z obrazami i zakupić sobie jakiś egzemplaż

Licencja: Creative Commons
2 Ocena