Internet to globalna sieć o nieograniczonych możliwościach. Posiadając własną stronę www pozostaję nam jeszcze jej promocja. Ale jak wypromować stronę ? To proste ...

Data dodania: 2009-12-21

Wyświetleń: 14575

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 42

Głosy ujemne: 8

FELIETON

34 Ocena

Licencja: Creative Commons

Pierwszym krokiem podczas promocji naszej strony powinny być katalogi stron.

Katalog stron to miejsce, w którym każdy, kto posiada stronę internetową może zaproponować swoją stronę, która jest zapisywana w odpowiedniej kategorii tematycznej.

Katalog stron www dzielimy na dwa typy - moderowane oraz niemoderowane:

Katalogi niemoderowane to takie, do których trafiają wszystkie zaproponowane strony bez wyjątków. W ten prosty sposób szybko powstaje tzw. śmietnik. Tego typu katalogi szybko tracą zaufanie wyszukiwarek, co sprawia, że wpisy w takich katalogach tracą wartość a nasz wysiłek w ich poszukiwaniu idzie na marne.

W tego typu katalogach zawsze można się spodziewać, że obok naszej strony o tematyce np. biznesowej znajdzie się również strona z tematyka niezgodna z polskim prawem.

Katalogi moderowane to katalogi, do których zostają dodane wpisy tylko do wartościowych stron. Moderatorzy działają według ściśle określonych zasad przedstawionych w swoim regulaminie i dodają tylko strony, które spełniają regulamin oraz ich osobiste wymogi.

Dodając stronę do dobrych moderowanych katalogów mamy pewność, że nasza strona znajdzie się obok stron o podobnej lub tej samej tematyce a katalog będzie stale funkcjonował.

Dodatkowo tego typu katalogi są często odwiedzane przez osoby, które poszukują stron o danej tematyce - dzięki temu zwiększa się ruch na naszej stronie.

Moderowane katalogi stron często są płatne. Jednak to nie wada, lecz zaleta. Wiele osób nie płaci za dodanie stron i o to właśnie chodzi (konkurencja zostaje w tyle). W tym przypadku warto poświecić kilka złotych i zyskać, gdyż jeden dobry katalog może zastąpić nawet 100 słabszych.

Przykładem wartościowych polskich katalogów są:

Katalog.wp.pl
Katalog.onet.pl
Katalog.GoHan.pl

Licencja: Creative Commons
34 Ocena