Pozycjonowanie z miesiąca na miesiąc staję się coraz popularniejsze. Nic, więc dziwnego, że zawodowi pozycjonerzy mają się coraz lepiej. Ale dlaczego mamy im płacić skoro możemy robić to samemu?

Data dodania: 2010-01-21

Wyświetleń: 3150

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Pozycjonowanie stron to nic innego jak podnoszenie pozycji strony w wynikach wyszukiwania. Niby brzmi prosto, ale jak osiągnąć wymarzone top10?

Znalezienie się w pierwszej dziesiątce pod interesująca nas frazę jest równie łatwe jak sama definicja pozycjonowania. Musimy jedynie zrobić jedną z dwóch rzeczy:

- Zapłacić profesjonalnym pozycjonerom i stracić mnóstwo pieniędzy - NIE
- Zapisać się na darmowy kurs pozycjonowania i stać się profesjonalistą - TAK :)

Zdrowy rozsądek nam podpowiada, że skoro można zrobić to samemu to, dlaczego nie...

Pozycjonowanie strony wskazówki:

1. Pierwszym krokiem podczas nauki pozycjonowania jest poznanie wyszukiwarek.

Wyszukiwarka to strona lub program, który ułatwia nam znajdowanie w sieci informacji. Najlepsze wyszukiwarki składają się z pajączka, który podążając linkami indeksuje strony i zapisuje w bazie danych.

2. Kolejnym krokiem w pozycjonowaniu jest optymalizacja strony.

Optymalizacja, czyli dostosowanie strony dla robotów (pajączków) wyszukiwarek. W skład optymalizacji wchodzą głownie meta tagi, treść strony, grafika, oraz linki wewnętrzne

3. Zdobywanie linków w katalogach stron.

Katalogi stron to nic innego jak strony, do których każdy może zaproponować wpis z linkiem prowadzącym do własnej strony.

Katalogowanie to pierwszy krok każdego początkującego pozycjonera. I dobrze od czegoś trzeba zaczynać. Ważna jest jednak jakoś tych linków, dlatego koniecznie trzeba sprawdzać jakoś katalogów.

4 Zdobywanie linków w preclach.

Precle to również katalogi stron. Jednak różnica między niemi a tradycyjnymi katalogami jest taka, że do precli dodaję się pełnowartościowe artykuły z wplecionymi w treści linkami. Precle są o wiele lepszą metodą pozycjonowania stron. Co nie znaczy, że nie należy stosować obu metod.

5. Zdobywanie linków - inne metody

Podczas pozycjonowania strony należy pamiętać o różnorodności środowiska linków prowadzących do pozycjonowanej strony. Dlatego od czasu do czasu należy zdobyć link na forach, blogach itp.

6. Zdobywanie linków - budowa własnego zaplecza.

Zaplecze pozycjonerskie to strony stworzone specjalnie na potrzebę pozycjonowania strony docelowej. Największa zaletą własnego zaplecza jest to, że mamy nad nim pełną kontrole i to wyłącznie od nas samych zależy gdzie będzie nasz silnie pozycjonujący link. Do budowy zaplecza można używać różnego rodzaju WordPresów, darmowych for oraz darmowych skryptów katalogów stron itp.

7. Każdy pozycjoner powinien posiadać różne narzędzia ułatwiające pozycjonowanie. W siedzi jest mnóstwo taki narzędzi np. do sprawdzania poprawności meta tagów, liczenia słów kluczowych w treści czy automatycznego katalogowania.

Pozycjonowanie w cale nie jest trudne, ale jeśli Cię to przerasta to zastanów się nad wyżej podanymi dwoma opcjami i zleć to zadanie profesjonalistą lub zapisz się na darmowy kurs pozycjonowania i sam stań się pozycjonerem. :)

Licencja: Creative Commons
0 Ocena