Dbanie o stan budynku mieszkalnego czy innej budowli to nie tylko prace konserwacyjne czy niezbędne remonty. Bardzo ważne jest także mycie elewacji, zwłaszcza wtedy, gdy estetyczny wygląd budynku jest dla nas szczególnie ważny. Jakie powierzchnie można poddać wspomnianemu zabiegowi i jak wykonuje się mycie elewacji?

Data dodania: 2010-03-22

Wyświetleń: 2983

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Mycie elewacji konkretnych budynków

Mycie elewacji to z pozoru czynność nieskomplikowana, a nawet banalna. Tymczasem warto zaznaczyć, że mycie elewacji konkretnych budynków wiąże się z koniecznością rozpoznania materiału, z którego wykonana jest dana fasada. Pomoże to dobrać odpowiednie środki do czyszczenia, a także technikę jego wykonania. Inaczej będzie wykonane mycie elewacji wykonanej z granitu, marmuru czy aluminium. Dbając o odpowiedni wygląd fasady budynku trzeba również pamiętać o czyszczeniu parapetów i okiennic, a także ścian. Pod pojęciem mycie elewacji kryje się oprócz już wymienionych czynności także mycie konstrukcji szklanych oraz okien i żaluzji. Wszystkie te elementy są istotne jeśli chcemy zadbać o estetyczny wygląd budynku. Nie należy bagatelizować tego, w jakim stanie jest budynek, w którym mieści się na przykład siedziba firmy. Zadbany i lśniący nie tylko ładnie się prezentuje, ale także dobrze świadczy o firmie, będąc tym samym jej wizytówką.

Jak wykonuje się mycie elewacji?

Jest kilka technik, dzięki którym wykonuje się mycie elewacji. Zależą one od typu budynku, który będzie poddany zabiegom czyszczącym oraz od firmy, która podejmuje się zlecenia. Należy pamiętać również o zachowaniu środków bezpieczeństwa, bowiem mycie elewacji przeważnie wiąże się z pracami na wysokościach. Jak najbardziej wskazane jest zatrudnienie takiej ekipy, która specjalizuje się w wykonywaniu różnych prac na wysokościach. Mycie elewacji najczęściej wykonuje się przy użyciu technik mechanicznych lub chemicznych. Możliwe jest również czyszczenie wysokociśnieniowe. Warto również podkreślić, że przy czyszczeniu używa się zwykłej wody z kranu, może ona jednak pozostawiać nieestetyczny osad na powierzchni. Aby tego uniknąć mycie elewacji wykonuje się przy użyciu wody demineralizowanej, która nie pozostawia po sobie żadnych osadów. Efekt jest wtedy jeszcze bardziej satysfakcjonujący.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena