Chyba każdy z nas marzy o tym, by jego dochody były jak największe. Często jednak boimy się sami rozpocząć działalność, która mogłaby nam przynosić duże zyski. Wydaje się, że jest to główny powód, który nie pozwala nam spełniać się w pracy, którą wykonujemy.

Data dodania: 2010-03-22

Wyświetleń: 2332

Przedrukowań: 1

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Marzenia o wysokich zarobkach nie są nierealne. Wielu z nas zazdrości osobom, które prowadzą własną działalność, która przynosi im duże zyski. Często jednak nie zdajemy sobie sprawy z tego, iż prowadzenie własnej, dobrze funkcjonującej firmy, to nie tylko zyski, ale również ogromna odpowiedzialność i odwaga wiążąca się z samym rozpoczęciem biznesu.

Właściciel firmy musi być bowiem bardzo konsekwentny w swoich działaniach. O tym, jak ważny jest charakter i odpowiednia psychika przedsiębiorcy można dowiedzieć się bliżej przyglądając się prowadzeniu firmy.

Mam przyjemność znać wielu biznesmenów, którzy swoją działalność rozpoczynali dosłownie od "zera", a obecnie są poentatami w swoich branżach. Niektórzy z nich rozpoczynając swoją działalność mieli łatwiejsze zadanie, bowiem początkowo nie mieli konkurenta, co pozwalało im na spokojne, bezkonkurencyjne prowadzenie firmy.
Idealnym tego przykładem jest dystrybutor materiałów ściernych działający w rejonie w którym mieszkam. Spokojna działalność, która musiała być jednak odpowiednio kontrolowana pozwoliła, iż tarcze ścierne, które są głównym źrodłem utrzymania jego przedsiębiorstwa obecnie są sprzedawane nie tylko na terenie całego naszego kraju, ale również poza jego granicami.

biznes

Należy zdawać sobie jednak sprawę, że brak konkurencji musi być odpowiednio wykorzystany. Nie można bowiem spocząć na laurach. Firma wymaga ciągłego rozwoju i kontrolowania sytuacji na rynku. Złe zachowanie, nawet w przypadku monopolu może być bardzo zgubne. Firmy świadczące podobne usługi mogą próbować przejąć rynek zbytu.

Inna sytuacja wystąpiła w granży blaszanej. W Polsce występuje bowiem bardzo dużo przedsiębiorstw zajmujących się produkcją konstrukcji z blachy, a szczególnie garaży blaszanych.

To jednak nie zniechęciło przdsiębiorcy spod Krakowa, by otworzyć zakład zajmujący się produkowaniem garaży z blachy. Silna wola i wytrwałość spowodowały, że garaże blaszane, które produkuje do dzisiaj są jednymi z najczęściej kupowanych w Polsce. Przedsiębiorca poradził sobie nie tylko z lokalną konkurencją, ale również postanowił działać na rynku ogólnopolskim. Przynosi to bardzo duże korzyści. Początki jednak nie były tak kolorowe. Często bowiem zyski były zbyt małe, by móc myśleć o normalnej egzystencji i tylko prywatne oszczędności biznesmena pozwoliły na utrzymanie się na rynku.

Jak widać życie prezesów firm nie zawsze jest usłane różami. Często o zyskach decydują umiejętności i doświadczenie zdobyte podczas prowadzenia interesu. Nie powinniśmy więc zazdrościć przedsiębiorcom. Wielu z nich bowiem w drodze na szczyt napotkało wiele przeciwności z którymi musieli się uporać.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena