Mało osób niezainteresowanych kulturystyką zdaje sobie sprawę, jak dużo potrzeba wyrzeczeń i samozaparcia, aby uzyskać idealną sylwetkę. Każdy młody....

Data dodania: 2010-03-16

Wyświetleń: 2370

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 8

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

8 Ocena

Licencja: Creative Commons

Mało osób niezainteresowanych kulturystyką zdaje sobie sprawę, jak dużo potrzeba wyrzeczeń i samozaparcia, aby uzyskać idealną sylwetkę.

Każdy młody chłopak marzy o umięśnionym ciele atlety. Rozbudowana klatka piersiowa, ramiona, barki, wąska talia, tak zwany "6-cio pak" na brzuchu. Z takimi zamiarami swoją przygodę zaczyna większość osób. Jednak po kilku tygodniach/miesiącach zapał i motywacja do treningu znika. Okazuje się, że nie mają wystarczająco samozaparcia i dyscypliny, aby kontynuować treningi. Ale aby mięśnie rosły, a tłuszcz się spalał, nie wystarczy przyjść trzy razy w tygodniu na siłownię, trochę się pomęczyć, pomachać ciężarami i pogadać z kumplami. 

To właśnie po tych kilku miesiącach ludzie uświadamiają sobie, że podnoszenie ciężarów to tylko mała część kulturystyki. Ogromne znaczenie ma odpowiednia ilość snu, aby mięśnie miały czas na regenerację. Większość początkujących myśli, że mięśnie rosną podczas treningu, co jest oczywiście nie prawdą, bo rosną wtedy kiedy człowiek śpi. Niestety nie każdy jest w stanie zapewnić sobie 7-8 godzin snu każdej nocy.

Jednak najważniejszym czynnikiem powodującym przyrost tkanki mięśniowej jest DIETA. Twój wygląd zależy od tego co jesz. Niestety większość ćwiczących na siłowni nie jest w stanie narzucić sobie odpowiedniego trybu żywieniowego i ich motywacja gaśnie. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy społeczeństwo jest bardziej rozleniwione. Wolą relaksować się przed telewizorem i cieszyć wciąż rosnącym standardem życia.

Licencja: Creative Commons
8 Ocena