Wojna w internecie może wyglądać zupełnie inaczej niż ta kreowane przez media telewizyjne. Zachęcam do wyrobienia sobie własnego zdania na temat wojen XXIw.

Data dodania: 2010-03-12

Wyświetleń: 2279

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dzięki temu, że żyjemy w dobie internetu, mamy dostęp do niemalże każdych informacji. Nie musimy słuchać tego co próbują nam wmówić w telewizyjnych wiadomościach czy radiu. Mamy szczęście, że internet nie jest jeszcze ocenzurowany, dzięki czemu możemy wyszukiwać i dzielić się informacjami z całym światem. Dzięki nowej technologii możemy przyjrzeć się wojnom i konfliktom na całym świecie, oglądają zdjęcia i filmiki nagrane przez osoby które były lub są naocznymi świadkami tragedii.

W dzisiejszych czasach społeczeństwo zdaje sobie sprawę z tego, że media nie chcą publikować całej prawdy i wszystkich materiałów, które zdobyły. Jednak włączając komputer i łącząc się z internetem bez problemu możemy obejrzeć drastyczne obrazy wojny. W jaki sposób zachowują się żołnierze poszczególnych państw wobec społeczeństwa. Ostatnimi czasy bardzo popularne stają się filmiki kręcone przez samych żołnierzy, którzy żeby było ciekawiej nakręcają je w czasie akcji. Jest rok 2010 i nawet w biednych krajach afrykańskich czy w Iraku ciężko o brak nowoczesnych kamer, aparatów cyfrowych, czy telefonów komórkowych. Drastyczne zdjęcia i filmiki przedstawiające prawdziwe oblicze wojny mogą szokować. Nie poleca się ich oglądania przez osoby o słabych nerwach. Zdjęcia pełne krwi, przemocy, agresji i brutalności. Amatorskie filmy, które pokazują drastyczne ataki, morderstwa, cierpienie cywilów szokują niesamowicie.

Dzięki internetowi jesteśmy w stanie wyrobić sobie własne zdanie na temat danej wojny, którą w telewizji starają się przedstawić w sposób najbardziej dla nich wygodny i korzystny. Konflikty na świecie mogą okazać się zupełnie inne, gdy zajrzymy do internetu.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena