Styczeń jest na razie miesiącem spokojniejszym jeżeli chodzi o sprzedaż płyt. Na szczytach list przebojów królują wokalistki: Alicia Keys, Mary J. Blige i Rihanna zdominowały kolejne zestawienie sprzedaży.

Data dodania: 2010-01-20

Wyświetleń: 1530

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

W zestawieniu mamy nazwiska doskonale znane rapowej publiczności, jest Alicia Keys, Mary J. Blige, Rihanna, Lil Wayne, Gucci Mane i Snoop Dogg. O ile wyniki pierwszych trzech artystek są naprawdę świetne, o tyle Gucci Mane i Snoop Dogg nie potrafią się na chwilę obecną przebić do świadomości fanów.

Najwyżej z nich jest Alicia Keys, która wylądowała na miejscu 4 ze sprzedażą na poziomie 62 tysięcy egzemplarzy. "Element of Freedom" ma na koncie już 841 tysięcy sprzedanych unitów.

Miejsce 5 przypadło w tym tygodniu Mary J. Blige, która sprzedała 47 tysięcy Stronger. Po miesiącu na liście Mary ma na koncie 441 tysięcy. Oznacza to, że królowa rnb ma szansę na co najmniej złotą płytę, a nawet platynę. Jeżeli tak się stanie, to Mary będzie jedyną artystką, której udało się zdobyć platynę dla każdego swojego albumu!

Rihanna wypadła z pierwszej dziesiątki, lądując na miejscu 11 z wynikiem 27 tysięcy, zgarniając łącznie 526 tysięcy po dwóch miesiącach na rynku. Jest to naprawdę świetny wynik, biorąc pod uwagę, że nadal dobrze sprzedaje się jej poprzedni album, który okazał się multiplatyną.

Miejsce 13 zajmują podopieczni Lil Wayne'a czyli ekipa Young Money. Ich wynik to 26 tysięcy, co daje łączną sprzedaż po trzech tygodniach na poziomie 212 tysięcy kopii.

Miejsce 37 zajmuje Trey Songz ze sprzedażą na poziomie 12 tysięcy. Album Ready powinien osiągnąć złoto bez problemu, ponieważ w tej chwili jego wynik to 451 tysięcy egzemplarzy.

Nie wiadomo czy złoto stanie się udziałem Gucci Mane, który zza kratek przygląda się kiepskim wynikom State vs Radric Davis. 38 pozycja i również 12 tysięcy na koncie nie pomagają w walce o wynik, który na razie osiągnął marne 203 tysiące egzemplarzy.

Ostatnim raperem w top 50 jest Snoop Dogg, który wylądował na miejscu 44 ze sprzedażą na poziomie 10 tysięcy. Na chwilę obecną Malice in Wonderland uzbierała 157,400 sprzedanych egzemplarzy.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena