Krótka historia domu mody House of Gucci (pot. Gucci), założonego w 1921 r. we Florencji przez Guccio Gucciego.

Data dodania: 2013-03-27

Wyświetleń: 1404

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Historia domu mody Gucci

Włoski dom mody House of Gucci, zwany potocznie Gucci, powstał w 1921 roku we Florencji z inicjatywy syna florenckiego rzemieślnika imieniem Guccio Gucci. Mając rozeznanie w potrzebach zamożnej klienteli, wiedział, że potrzebne są na rynku sklepy z luksusową galanterią skórzaną i nie tylko. Pierwszy butik Gucciego w Rzymie okazał się strzałem w dziesiątkę, a były kelner mógł na dobre zająć się projektowaniem dla bardzo znanych na całym świecie marek.

Pierwszym rozpoznawalnym produktem Gucci były w 1932 roku wsuwane pantofle. Stały się one nieodzownym akcesorium elit przez następne 30 lat. Kolejny ważny projekt to tzw. torba bamboo z bambusowymi uszami. Gdy rządy w firmie przejął Aldo, syn mistrza, postanowił nadać firmie wymiar światowy. Udało mu się to, a butiki Gucci wyrastały jak grzyby po deszczu w najważniejszych stolicach świata. Co więcej, firma zajęła się produkcją wysokiej jakości zegarków.

Niestety, lata 80-te okazały się bardzo złe dla marki Gucci. Firma popadła w tarapaty, sprzedawała coraz więcej licencji, a niestety, ilość nie przekładała się zupełnie na jakość. Upragniona zmiana nadeszła w 1994 roku, gdy na czele stanął Tom Ford, który odświeżył wizerunek marki i sprawił, że Gucci znów kojarzona jest z klasą, stylem i elitarną grupą odbiorców. Ponadto firma rozpoczęła produkcję luksusowych, zmysłowych perfum, obuwia damskiego i męskiego, a jej kolekcje damskie i męskie są niepowtarzalne i cieszą się uznaniem klientów poszukujących nowoczesnego luksusu.

Dziś Gucci to nie tylko marka sama w sobie, ale Gucci Group, do której należą takie sławy, jak Stella McCartney, Yves Saint Laurent czy też Sergio Rossi. Te z nas, które nie mogą sobie pozwolić na zakup oryginalnych projektów, mogą szukać perełek vintage w serwisach pośredniczących w sprzedaży tego typu produktów. Poniżej znajduje się przykład torebki Gucci.

torebkagucci

Licencja: Creative Commons
0 Ocena