Moda na rzeczy robione ręcznie nie przemija. Jeszcze niedawno „hand made” kojarzyło się wszystkim z przedmiotami codziennego użytku, które zmieniały swój wygląd za pomocą ozdabiania różnymi technikami. Dzisiejsze 'hand made” to jednak dużo więcej. Począwszy od biżuterii, przez dodatki, na odzieży kończąc.

Data dodania: 2013-06-26

Wyświetleń: 1236

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Moda handmade

„Hand made” w modzie to nie tylko przerabiane starych rzeczy na nowe, zmienianie ich, nadawanie im nowych kształtów czy funkcji. To także robienie ich pod podstaw – bo rzeczy robione ręcznie są po prostu piękne. Moda na rękodzieło wzięła się z silnej potrzeby człowieka, by wyróżnić się z tłumu osób, które ubierając się w sieciówkach wyglądają podobnie, niczym się nie wyróżniają. A naturalną potrzebą człowieka jest chęć bycia wyróżnionym. I hand made nam to daje. Każda rzecz jest inna, ma swój indywidualny wygląd i charakter.

1283801_52564716

Coraz popularniejsze jest samodzielne tworzenie biżuterii. Ręczne tworzenie biżuterii polega na wykonywaniu np. kolczyków z półfabrykatów dostępnych od ręki w sklepach internetowych. Do wykonania kolczyków potrzebne są igły, czyli druciki na które będziemy natykać koraliki, bigle, czyli końcówki mocowane w uchu, a także mnóstwo innych elementów typu: koraliki, zatyczki, przekładki, końcówki i wiele innych. Do wykonania samodzielnie kolczyków potrzebne są także narzędzia, dzięki którym możemy wyginać druciki, formować je. W zasadzie elementem, który ogranicza produkcję kolczyków jest jedynie nasza wyobraźnia. Doczekaliśmy czasów, w których każdy może być posiadaczem oryginalnych, niepowtarzalnych, wyprodukowanych własnoręcznie kolczyków. Jeśli jednak nie mamy zdolności manualnych, to śmiało możemy zdecydować się na biżuterię wykonaną przez inne osoby – w internecie znajdziemy wiele galerii, które oferują pięknie wykonane przedmioty przez artystów.

1221962_53559105Trudniej jest samodzielnie zrobić na przykład torebkę, ale tu z pomocą przychodzą sklepy, w których można zakupić właśnie ręcznie zrobione torebki, które są świetnie wykończone, mają swój styl i charakter.

Licencja: Creative Commons