Jesień kojarzy się raczej z szarością i melancholią, ale powiedzmy to sobie szczerze: to w dużej mierze nasza zasługa. Zamiast decydować się na ożywiony, pogodny strój, wbijamy się w tę smętną szarość. A tak wcale być nie musi!

Data dodania: 2021-11-11

Wyświetleń: 560

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Biżuteria na jesień – rzecz o poprawie humoru :)

Biżuteria na jesień: moc wyrazistych wzorów

Można zrozumieć, dlaczego jesienią dominują raczej szarobure kolory spodni czy kurtek. Faktycznie są praktyczne, bardzo uniwersalne i wszechstronne. Tym bardziej jednak taka stylizacja domaga się pewnych wyrazistych akcentów, które sprawią, że stanie się ona choćby tylko trochę bardziej ożywiona i pogoda. Tu w sukurs przychodzi właśnie biżuteria.

Od kilku sezonów na jesień do łask wracają duże i ciężkie broszki oraz wyraziste łańcuszki z większymi, bardziej sugestywnymi zawieszkami. Jeśli budujesz swój look na bazie prostych ubrań w stonowanych kolorach, to duże elementy biżuteryjne będą w większości przypadków świetnym urozmaiceniem, które przełamie ponurą uniwersalność, a jednocześnie nie odbierze strojowi jego funkcjonalności.

Pora na prawdziwe kamienie szlachetne

W jesiennej biżuterii powinno być więcej życia, a to osiąga się między innymi, stosując odpowiednio dobrane kamienie szlachetne i półszlachetne. Sklep z biżuterią Prana ma w swojej kolekcji na przykład biżuterię z tanzanitami, szmaragdami, akwamarynem, opalem, rubinem czy szmaragdem. Są to wszystko kamienie mające bardzo wyrazisty charakter i niepowtarzalne, głębokie kolory. Oczywiście są też inne możliwości – kamienie, które może aż tak nie rzucają się w oczy, ale dzięki dużej czystości i odpowiedniemu szlifowi pięknie rozszczepiają światło lub je odbijają w specyficzny sposób.

Kamienie szlachetne w jesiennej biżuterii zyskują również na tym, że same kolczyki, broszki czy bransoletki są większe. Nie tylko pozwala to osadzić w nich większe kamienie, ale przede wszystkim pozwala rozbudować wzór biżuterii. Czasem mówi się, że jeśli kamień jest ponadprzeciętnej urody, to sam metal może już być bardzo prosty. To prawda, ale z drugiej strony można też pokusić się o stworzenie bardziej skomplikowanej aranżacji, która też będzie się znakomicie prezentowała.

Tu liczy się przede wszystkim jakość

Pogodna biżuteria na jesień to na pewno jeden z najlepszych, a może nawet najdoskonalszy sposób na to, żeby wyrażać siebie poprzez stylizacje. W związku z tym na pierwszy plan wysuwa się kwestia jakości kolczyków, brosz czy wisiorków. O ile latem udaje się pewne ich braki ukryć dzięki wzorzystemu strojowi czy po prostu barwniejszej stylizacji, o tyle jesienią często to właśnie biżuteria w największym stopniu przyciąga wzrok.

W związku z tym mamy kilka porad, które warto mieć z tyłu głowy w czasie poszukiwania kompletów biżuterii na jesień.

  • Choć ładną biżuterię można wykonać nawet ze stali, to jednak metale szlachetne: srebro, złoto czy platyna, starzeją się z wdziękiem. Niektórzy nawet twierdzą, że dopiero po latach noszenia nabierają one właściwego sobie charakteru.
  • Jeśli biżuteria ma wyglądać atrakcyjnie, to musi być wykonana z metalu najwyższej klasy i być perfekcyjnie obrobiona. Lepiej będzie wybrać tańszy, mniej skomplikowany wzór, który będzie świetnie wykończony niż skomplikowany wisiorek, który jednak będzie niedokładnie wykonany.
  • W jesiennych stylizacjach brakuje kolorów. Możesz wybrać w zasadzie dowolny kamień – nawet zwykła cyrkonia może wyglądać znakomicie – ale tylko pod warunkiem, że szlif będzie bez zarzutu, a kolor kamienia będzie dobrze współgrał z jego otoczeniem.
  • Bardzo często najłatwiejszym sposobem na skomponowanie zestawu biżuterii, będzie po prostu zakup gotowego kompletu. Na dobieranie z pojedynczych elementów zdecyduj się raczej przy prostszych stylizacjach, w których taka różnorodność nie będzie przesadna.

Biżuteria na jesień może być wręcz antydepresantem – kolory kamieni muszą zastąpić słońce, którego tak bardzo brakuje, ale jeśli wybierzesz ciekawe wzory, to może to być Twoja ulubiona biżuteria na cały rok.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena