Koszula to element garderoby, który kojarzy nam się ze specjalnymi okazjami. Oczywiście istnieje wiele koszul w stylu casualowym, jednak zawsze mają one w sobie lekką nutkę elegancji, która sprawia, że takie też stają się stylizacje z ich udziałem. 

Data dodania: 2019-05-21

Wyświetleń: 895

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak dopasować biżuterię do koszuli?

Rodzajów koszul jest naprawdę wiele. Możemy podzielić je ze względu na fason, kolor, wzór oraz materiał z jakiego zostały wykonane. Od tego, z jakim rodzajem koszuli mamy do czynienia zależeć będzie, jakie pozostałe elementy garderoby dobierzemy do niej, aby stanowiła z nimi spójny outfit.


Jakie są rodzaje koszul damskich?


Koszule damskie możemy podzielić na klasyczne, a także w stylu retro. Te pierwsze występują w różnorodnych barwach i wzorach. Mogą być wykonywane z bawełny, ale również i ze sztucznych materiałów. Świetnie sprawdzają się w zestawieniu ze spódnicami, eleganckimi spodniami, jak i dżinsami. Do najbardziej oficjalnego rodzaju koszul zalicza się koszule białe z mankietami, które głównie zakłada się na specjalne okazje i formalne spotkania. Do nich najczęściej dobiera się eleganckie spódnice lub spodnie. Jak się jednak okazuje mogą być one zestawiane z dżinsami. Taka stylizacja będzie elegancka, ale niezbyt formalna.
W przypadku koszul w stylu retro są one wykonane albo ze sztucznych materiałów, albo z wysokiej jakości materiałów jak atłas czy szyfon. Koszule w tym stylu posiadają charakterystyczne elementy takie jak: żaboty, bufiaste rękawy czy kokarda na szyi. Z całą pewnością stylizacje z ich udziałem kwalifikują się jako te eleganckie, jednak absolutnie nie nadają się na spotkania biznesowe. 


Jaką biżuterię dobrać do koszuli?


Wszystko tak naprawdę zależy od okazji oraz przede wszystkim od tego, jaki typ koszuli wybierzemy. Jeżeli wybieramy się na spotkanie biznesowe, które wymaga od nas bardzo oficjalnej stylizacji wówczas nie jest dobrze widziane nadmierne "obwieszanie się". Pamiętać należy o tym, że formalne, biznesowe outfity charakteryzować się powinny przede wszystkim skromnością, w związku z czym delikatna biżuteria w postaci łańcuszka i małych kolczyków lub jednego z tych elementów będzie wystarczająca. 


Jeżeli wybieramy się do pracy w biurze i zakładamy na przykład niebieską koszulę i dżinsy, to z powodzeniem możemy dobrać do nich czerwone korale. Takie połączenie gwarantuje, że nasza stylizacja zyska na wyglądzie.


Do koszuli w stylu retro raczej nie powinniśmy zakładać zbyt wielu elementów biżuterii. Koszula sama w sobie jest z reguły bardzo ozdobna, w związku z czym wystarczy dobrać do niej delikatne i skromne kolczyki. Zdecydowanie w tym wypadku powinniśmy unikać długich kolczyków ze sporych rozmiarów zawieszkami oraz tych bardzo mocno rzucających się w oczy, gdyż w połączeniu z tego rodzaju koszulą będą sprawiać wrażenie nadmiaru, co nie wpływa pozytywnie na wizerunek. 


Do koszul sportowych, jakimi są niewątpliwie koszule flanelowe możemy dobrać delikatny łańcuszek lub większych rozmiarów kolczyki. Pamiętajmy o tym, aby nie zakładać na siebie wszystkich możliwych rodzajów biżuterii, gdyż nie prezentuje się to zbyt dobrze.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena