Fundusz emerytalny miał zapewnić godne życie na starość. Emerytury z OFE nie będą przekraczać przeciętnie 50zł. To jest godne zapewnienie przyszłości.  Tak wygląda rzeczywistość – my Polacy jesteśmy na nią skazani przez własną głupotę. 

Data dodania: 2010-01-08

Wyświetleń: 2503

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 3

WIEDZA

-3 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zasilanie gotówką od lat, filaru emerytalnego stworzyło niewyobrażalne skutki w postaci „zysku”. Pieniądze odkładane w OFE, miały być naszą przyszłą drugą emeryturą. Emeryturą, która miała nam stworzyć godne warunki życiowe i zapewnić bezpieczeństwo na przyszłość. Co się okazuje ? OFE to nic innego jak maszynka do zarabiania pieniędzy. Zarabiają nie emeryci, lecz wszyscy tworzący takowe fundusze emerytalne.

Obecnie sytuacja wygląda następująco. Wszyscy zgodnie twierdzą iż reforma emerytalna jest potrzebna i nieunikniona. Nikt jednak nie pyta społeczeństwa jak my przyszli emeryci to sobie wyobrażamy. Grupa ekspertów, posłanki i posłowie siedzą wspólnie zarabiając ponad 20,000 zł na miesiąc netto i dyskutują jakby usprawnić tą olbrzymią dziurę jaką jest ZUS i OFE. Padają propozycję zwiększenia wieku emerytalnego, aby ludzie pracowali dłużej – w imię większych emerytur. Mało tego, wiek wydłużony już kilkakrotnie sprawia iż ludzie długo się ze swojej emerytury nie nacieszą.

Fundusz emerytalny miał zapewnić godne życie na starość. Emerytury z OFE nie będą przekraczać przeciętnie 50zł. To jest godne zapewnienie przyszłości. Przyzwyczailiśmy się do kolejnej porażki całego kraju. Protesty odstawmy na bok, pracujmy aż osiągniemy wiek 90 lat, nie sprzeciwiajmy się złym reformom. Dajmy rządzić tym, którzy dbają o naszą kieszeń podwyższając sobie corocznie pensje w sejmie. Tak wygląda rzeczywistość – my Polacy jesteśmy na nią skazani przez własną głupotę.

Licencja: Creative Commons
-3 Ocena