Testowanie strategii inwestycyjnych sprawia, że decyzje finansowe są mniej ryzykowne. Ludzie zamożni przede wszystkim inwestują w wiedzę i rozwijają swoją finansową inteligencję. Bo wiedza procentuje i przekłada się na zasłużone zyski. Ucz się, jak bezpiecznie inwestować, zmieniając jednocześnie swój sposób myślenia o pieniądzach.

Data dodania: 2007-07-05

Wyświetleń: 7166

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Czy można sprawić, by decyzje finansowe były mniej ryzykowne?

Gdy zaczynasz, myślisz, że to gra. Podejmujesz pierwsze decyzje i dziwisz się, jak wiele z nich jest błędnych. Potem śmiejesz się, gdy twoje błędy powielają znajomi i tak jak ty podejmują nierozsądne decyzje. Kupują domy, w celach inwestycyjnych, które tak naprawdę przynoszą straty, zamiast zysków. Za pożyczone pieniądze nabywają dobra konsumpcyjne, na które ich nie stać.

Borykacie się z problemami finansowymi, których można było uniknąć.

Aż w pewnym momencie zaczynasz rozumieć, że to, co robisz w grze, odzwierciedla decyzje i działania podejmowane w prawdziwym życiu. Dopiero teraz nabierasz rozpędu, uczysz się tworzyć swój bilans i idziesz do przodu, budując nareszcie swoją kolumnę aktywów.

Cash Flow 101 i jej następna, bardziej zaawansowana wersja Cash Flow 202 to edukacyjne gry finansowe, które bez zbędnego ryzyka pozwolą Ci testować strategie inwestycyjne.

Gra ma kolorową planszę, kostki do gry i zabawne pionki w postaci szczurków. Zaczynasz wybierając marzenie i kładąc na odpowiednim polu kolorowy serek masz nadzieję, że miło spędzisz popołudnie.

Nie myślisz wcale, jak bardzo właśnie ta pierwsza gra zmieni Ciebie, twoje życie i podejmowane przez ciebie decyzje. Zaczynasz od rzutu kostką i wędrujesz po planszy robiąc wszystko by prześcignąć innych graczy w wyścigu szczurów. Nie wiesz jeszcze, dokąd zaprowadzi Cię gra, nie wiesz, czy uda Ci się spełnić marzenia.

Zapytałam osoby grające w CashFlow, które już znają regulamin i zasady, jak dowiedzieli się o grze, dlaczego oni sami tak często grają. Jak zaczynali i jakie mają teraz doświadczenia. Co takiego odnaleźli planując rozwój swoich umiejętności finansowych i inwestycyjnych. Jaka była ich motywacja, aby grać regularnie, a nawet prowadzić rozgrywki i uczyć innych.

Najczęściej słyszę, że CashFlow rozbudza inteligencję finansową i uczy, jak bezpiecznie inwestować, jak ograniczyć ryzyko, zmieniając jednocześnie swój sposób myślenia o pieniądzach.

Cash Flow pozwala Ci eksperymentować z własną strategią i przez to szybko zwiększa twoją finansową inteligencję, a tym samym szansę na prawdziwą finansową wolność.

Wiele decyzji, które podejmiesz w trakcie gry odzwierciedli prawdziwe postawy z Twojego własnego życia. Sam przed sobą odkryjesz własne błędy w decyzjach finansowych, ale też zbudujesz drogę własnego sukcesu, nakreślisz plan inwestycyjny, który będzie prostą drogą do osiągnięcia finansowej niezależności.

Czy można zacząć myśleć tak, jak bogaci?

Zawsze zastanawiałam się, czy jest jakiś specyficzny sposób myślenia ludzi bogatych. Czy mają oni jakieś, nie dane innym specyficzne talenty i umiejętności, sprawiające, że sukces i bogactwo stają niemal same na ich drodze, znajdują się prawie bez wysiłku w zasięgu ich ręki.

Ciągle słyszę, że ludzie zamożni przede wszystkim inwestują w wiedzę i rozwijają swoją finansową inteligencję. Bo wiedza procentuje w przyszłości podejmowaniem właściwych decyzji inwestycyjnych, przekładających się na zasłużone zyski.

Wspaniałym narzędziem budującym inteligencję i pozwalającym testować koncepcje inwestycyjne są gry strategiczne, takie jak edukacyjne gry finansowe z serii Cash Flow.

Podczas przyjemnych chwil spędzonych na wspólnej zabawie z rodziną i przyjaciółmi, wśród śmiechu i przekąsek, niespodziewanie dla siebie odkryjesz, jak się wzbogacić. Poznasz podstawy sukcesu i zamożności.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena