Skoro czytasz ten artykuł, to prawdopodobnie schemat Twojego życia wygląda w ten sposób. Przychodzisz do pracy przez cały miesiąc, spędzając w niej wiele godzin dziennie po to, aby dostać za tę pracę pieniądze, które są Tobie do życia potrzebne.

Data dodania: 2009-12-10

Wyświetleń: 2831

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 5

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

5 Ocena

Licencja: Creative Commons

 Zarabiasz też na swoją rodzinę. Czyli krótko mówiąc: zamieniasz swój czas na pieniądze. Robi to większość ludzi. Gdyby to jeszcze bardziej uprościć, można by powiedzieć, że Ty pracujesz dla pieniędzy. Czyli pracujesz dla swojego czasu - jesteś jego niewolnikiem.
Występuje tu pewna zależność: im więcej pracujesz, tym więcej zarabiasz. Przynajmniej na Twoim poziomie. Im więcej pracujesz, tym mniej czasu poświęcasz dla siebie i dla swojej rodziny. Co zrobić, aby to zmienić?

Rozwiązanie jest bardzo proste: wyślij swoje pieniądze do pracy, niech one pracują dla Ciebie. Wydaje się to zapewne dziwne, ale skoro czytasz ten artykuł, to zapewne czytałeś o Kiyosakim, o metodach bogacenia się. Jest tej literatury bardzo dużo. Chcąc ją streścić, skondensować, można by powiedzieć, że jeśli doprowadzisz do tego, aby Twoje pieniądze pracowały dla Ciebie, nie będziesz musiał Ty pracować. Będziesz mógł swój czas poświęcać swojej rodzinie, sobie, swoim zainteresowaniom, pasjom. To bardzo proste. Wystarczy to zrobić i Twoje życie zmieni się. Ale jak to zrobić?

Tu jest następny aspekt, z którym zgadzają się wszyscy, którzy w tej dziedzinie mają coś do powiedzenia. Żeby to zrobić, należy zmienić swój sposób myślenia na taki, jakim posługują się ludzie żyjący w ten sposób. To bardzo ważne, ponieważ inaczej nie da się tego osiągnąć.
Znowu można powiedzieć: "Zacznę myśleć tak, jak Oni, będę miał efekty tak, jak Oni". Ale nie jest to wcale takie proste. Dlatego, bo nasz schemat myślowy ukształtowały lata doświadczeń. Schemat ten opiera się o nasz system wartości i o wszystko, co się w życiu zdarzyło. Bardzo trudno jest wprowadzić coś nowego i uznać, że jest to lepsze, że na pewno się sprawdzi.
Podświadomość będzie zawsze bazowała na doświadczeniach, uruchomi więc swój system obronny, który już mamy wbudowany. To jest jak filtr. Jeśli Twój filtr polega na tym, iż jesteś człowiekiem, który wysłał pieniądze do pracy, to jesteś nastawiony, aby wyłapywać różne okazje, których jest pełno dokoła (zauważając je dzięki nastawieniu).
Niekiedy ludzie okazji nie zauważają. A jeśli nawet, to nie są w stanie ich wykorzystać, bo nie mają takiej wiedzy, świadomości - ich filtr blokuje w taki sposób myślenie.

Chciałem Tobie teraz, drogi Czytelniku, przedstawić, jak i co zrobić, aby w bardzo prosty sposób przestawić się na myślenie przynoszące efekty. Od razu zastrzegam, iż nie każdemu się to uda. Zresztą tak, jak wszystko inne.
Technika jest silna i skuteczna pod warunkiem, że będziesz ją wykonywał sumiennie, powtarzając sukcesywnie w określonym czasie.
Na czym ona polega?
Polega na cofnięciu się w czasie. Zanim ją omówię, wspomnę o pewnym aspekcie.

Większość rzeczy, które robisz, decyzji, które podejmujesz, opiera się o Twoje doświadczenie. Doświadczenie, to spojrzenie na zdarzenie z Twojej przeszłości, które już się kiedyś zdarzyło. W jakiś określony sposób zdarzenie z Twojej przeszłości zakończyło się. Na wynik końcowy miał wpływ wybór rozwiązania, którego użyłeś. Wybrałeś rozwiązanie bazując na własnym doświadczeniu i koło się zamknęło.
Technika, którą ja chcę przedstawić polega na tym, że wprowadzasz sobie do Twojej pamięci zdarzenia, które spowodują, iż możesz się poczuć człowiekiem biznesu. Zdarzenia oczywiście całkiem zmyślone.

Usiądź sobie spokojnie, zrelaksuj się, stwórz sobie scenariusz [fikcyjny], ale oprzyj go jak najbardziej na realnych zdarzeniach.
Zarobiłeś dużo forsy.
Udało Ci się.
Masz tę forsę.
Pojawił się ktoś, Twój przyjaciel, doradca, kto pokazał Tobie, jak tę kasę zainwestować. Wysłałeś pieniądze do pracy.
Po jakimś czasie te pieniądze wypracowują dochód, który otrzymujesz. Nie musisz pracować Ty, bo Twoje pieniądze robią to za Ciebie. Jesteś z tego tytułu bardzo zadowolony.

Wyobraź to sobie.
Wyobrażaj sobie taki scenariusz z całą pewnością siebie, bądź pewny, że to ma miejsce, że to się dzieje realnie.
Wyobraź sobie, jak inni Tobie gratulują, że Tobie się udało.
Wyobraź sobie, jak dzieci cieszą się, że jedziecie razem na wycieczkę, bo masz na to czas.
Wyobraź sobie, jak prowadzisz rozmowy ze swoim synem odpowiadając na nurtujące Go pytania. Możesz synowi poświęcić swój czas. Nie musisz myśleć o zarabianiu - pieniądze pracują dla Ciebie.

Zapisz ten cały scenariusz w punktach.
Naucz się go na pamięć.
Zacznij sobie powtarzać ten scenariusz w całości, każdą taką scenę naładuj emocją, energią. Powtarzaj ten scenariusz tak długo, aż stanie się Twoją rzeczywistością. Czyli aż sam w niego uwierzysz.
To spowoduje, że w Twojej pamięci pojawi się wspomnienie osiągniętych sukcesów. Twój umysł będzie myślał, że zarabiasz, że nie musisz się martwić o pieniądze, że w tej chwili pracujesz, bo tak postanowiłeś, ale inwestujesz pieniądze i nie jest to wcale trudne. To spowoduje, iż automatycznie włączy się filtr, który będzie wyszukiwał okazje, na których można zarobić - czyli schemat zmieni się, filtr zamiast odrzucać okazje, będzie je chwytał i przyciągał do Ciebie.
Emocje decydują o tym, czy umysł wstawi ten scenariusz, który sobie wyobraziłeś między dziwne fantazje, czy włoży to w pliki ze zdarzeniami ważnymi dla Ciebie. Jeśli nacechujesz Twój scenariusz emocją, radością, poczuciem zwycięstwa, spełnieniem, poczuciem stabilności finansowej, to spowoduje, że stanie się Twoją „prawdziwą przeszłością" i trafi do pliku z Twoimi doświadczeniami życiowymi. To spowoduje, iż Twój sposób myślenia zmieni się. Życie od razu nie zmieni się, ale myślenie owszem. Od tego zaczyna się droga do Twojej niezależności finansowej oraz do tego, aby w pełni dysponować swoim czasem.
Powodzenia.

Licencja: Creative Commons
5 Ocena