Choroby towarzyszyły człowiekowi od początków jego istnienia. Z biegiem czasu zmieniały się, mutowały, ale zawsze były groźne. Dotyczy to nawet najbardziej powszechnych chorób, jaką jest grypa. Postęp medycyny jest dziś zauważalny, jednak nie wystarcza, aby możliwe stało się całkowite wyeliminowanie tej choroby.

Data dodania: 2009-12-07

Wyświetleń: 2184

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

0 Ocena

Co o tym sądzisz?

Zaloguj się aby dodać komentarz

Ten artykuł został pobrany na poniższe strony:

http://zdrowie-pielegnacja.waw.pl
Podobne artykuły
Białe, żółte, niebieskie - o co chodzi z kolorami świateł?

Białe, żółte, niebieskie - o co chodzi z kolorami świateł?

Barwy światła, które otaczają nas na co dzień, mają znaczący wpływ na nasze życie, zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Choć często nie zdajemy sobie z tego sprawy, kolor światła może wpływać na nasze samopoczucie, wydajność pracy czy jakość snu. W naszym otoczeniu codziennie korzystamy z różnych źródeł światła, które różnią się nie tylko intensywnością, ale przede wszystkim barwą. Warto więc zastanowić się, jakie światło jest najlepsze dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia.

Chory leżący i niesamodzielny - profilaktyka antyodleżynowa

Chory leżący i niesamodzielny - profilaktyka antyodleżynowa

Odleżyny są jednym z najpoważniejszych problemów zdrowotnych, które mogą dotknąć osoby długotrwale leżące i niesamodzielne. Powstają w wyniku długotrwałego ucisku na tkanki, najczęściej w okolicach kości wystających, takich jak pięty, biodra, łokcie czy kręgosłup. Aby zapobiec powstawaniu odleżyn, konieczne jest stosowanie kompleksowej profilaktyki, która obejmuje zarówno odpowiednią pielęgnację, jak i wykorzystanie specjalistycznego sprzętu.