Z najnowszych badań rynkowych wynika, że dobre nastroje dalej towarzyszą klientom salonów samochodowych. Styczeń 2012 to 24,2 tysiące nowo zarejestrowanych nowych samochodów na terenie Polski. Oznacza to wzrost o aż 22,4 procent (w porównaniu z rokiem ubiegłym).

Data dodania: 2013-08-12

Wyświetleń: 1789

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Liczba nowo zarejestrowanych samochodów używanych wzrosła o 3 procent (liczba zarejestrowanych samochodów używanych wynosi już 40,2 tysiące). Wszystkie dane pochodzą z Centralnej Ewidencji pojazdów.

Jak wysokie muszą być nasze zarobki abyśmy mogli „pozwolić sobie” na kredyt samochodowy z 0% wkładem własnym? Raport znanego portalu motoryzacyjnego ujawnia fakty. Otóż jeśli rodzina składająca się z 4 członków, która będzie chciała kupić samochód rodzinny do 26 tysięcy, będzie musiała wykazać dochód (wyłącznie z umowy o pracę) minimum 1728 zł netto (jednocześnie nie może ona posiadać żadnych dodatkowych zobowiązań kredytowych, przypominamy takim zobowiązaniem jest taka karta kredytowa). Marzy się Wam samochód za 60 tysięcy złotych? Wasza rodzinna musi zarabiać ponad 2418 zł netto, wtedy otrzyma kredyt samochodowy w każdym banku.

Chcesz obniżyć cenę wybranego samochodu? Pamiętaj, zaproponowana przez dilera samochodowego „pierwsza” cena nigdy nie jest ostateczną, przystąp do negocjacji. Czy wiesz, że na obniżkę ceny mogą liczyć niektóre grupy zawodowe? Zainteresuj się ofertę Opla, Fiata czy BMW (pierwotna cena auta może spaść nawet o 10%)!

Jaki kredyt mogę wybrać, czy jest kilka rodzajów kredytów na auto? Po pierwsze, możesz wybrać kredyt gotówkowy. Po drugie kredyt samochodowy – zabezpieczeniem będzie albo zastaw rejestrowy albo przewłaszczenie. Szczegóły w następnym akapicie.

Zastanawiasz się dlaczego banki wymagają zabezpieczenia? W ten sposób banki „ochraniają się” przed nierzetelnymi klientami! Zdecyduj czy twoim zabezpieczeniem będzie zastaw czy przewłaszczenie. Jakie są różnice? Przeczytaj!

Zastaw rejestrowy jako forma zabezpieczenia kredytu samochodowego oznacza dla kredytobiorcy to, że w momencie zaprzestania systematycznej płatności, bank może „zabrać” samochód. Następnie go sprzedać i „mieć swoje pieniądze z powrotem”. Spójrz do swojego dowodu rejestracyjnego. Znajduje się w nim informacja, że samochód jest zastawem!

Przewłaszczenie – oznacza dla klienta to, że 49% samochodu należy do banku. Informacja ta obecna jest także w dowodzie rejestracyjnym. Kredytobiorca nie otrzymuje „do ręki” także karty pojazdu. Bez takiej karty nie możemy dokonać sprzedaży.

Najważniejsze jest dla Ciebie informacje związane z oprocentowaniem kredytu? Oprocentowanie kredytu samochodowego będzie inne jeśli kupisz: samochód osobowy, samochód ciężarowy, przyczepę campingową, motocykl czy łódź. Zapytaj o tę kwestię jeszcze przed wypełnieniem wniosku kredytowego. Nie bez znaczenia jest także to, czy bank będzie kredytował zakup nowego czy używanego pojazdu. W przypadku nowych pojazdów oprocentowanie jest zawsze niższe. Wiek samochodu także znacząco wpływa na wysokość oprocentowania kredytu samochodowego - „świeższe” samochody to gwarancja niższego!

Czy twój kredyt samochodowy będzie miał wkład własny? Informacja dla Ciebie jest bardzo prosta. Niższy wkład własny oznacza droższy kredyt!

Na jak długo weźmiesz kredyt na Wasz rodzinny samochód? Każdy kolejny miesiąc kredytu to wyższe oprocentowanie. Czy warto więc wybrać ten najdłuższy? Pozornie najwygodniejszy?

Planujesz zamienić kredyt samochodowy na kredyt gotówkowy bądź kredyt odnawialny? Spójrz do tabeli opłat i prowizji, jest ona mniej korzystna!

W jakiej walucie zaciągniesz kredyt samochodowy (Mamy nadzieję, że wrócisz do tej koncepcji!)? Zanim zadecydujesz o walucie obcej posłuchaj o ryzyku walutowym. Eksperci mówią wprost. Rata może spadać i rosnąć. Wszystko zależy od aktualnego kursu danej waluty!

Interesują Cię dodatkowe ubezpieczenia? Mamy dla Ciebie bardzo dobrą informacje. Oferta banku, który oferuje nam kredyt samochodowy obejmuje takie dodatkowe ubezpieczenia jak: ubezpieczenie od utraty pracy, ubezpieczenie od trwałej niezdolności do pracy oraz ubezpieczenie na życie (dla wszystkich członków rodziny).

Ostatnia podstawowa informacja dla Ciebie początkujący kredytobiorco jest następująca. Podpisanie umowy kredytowej powinno mieć miejsce dopiero po bardzo dokładnym zapoznaniu się jej z warunkami. Znana jest Ci już tabela opłat i prowizji? Czy wiesz, że są tacy klienci, którzy podpisują umowę z bankiem dopiero po kilku tygodniach? Przez ten cały czas negocjują!

W korzystniej „pozycji negocjacyjnej” są Ci, którzy pracują na etat (w oparciu o podpisaną umowę o pracę) i jednocześnie prowadzą własną działalność gospodarczą (dotyczy to także „samozatrudnionych pracowników”).

Na samym końcu rada dla wszystkich tych, którzy chcą oszczędzić na kosztach prowadzenia własnej firmy w zaciszu swojego domu. Swój samochód możesz wprowadzić do trwałych środków i poddać go amortyzacji. Co zrobisz z dodatkowymi oszczędnościami? Przeznaczysz je na rozwój działalności czy samodzielnie zaczniesz odkładać na „jesień życia”?

Licencja: Creative Commons
0 Ocena