Gimnazjum istnieje już od czasów starożytnej Grecji. Tam tez było jako obiekt sportowy, później również miejscem spotkań filozofów i uczonych . W różnych krajach szkoła zwana mianem gimnazjum  zajmuje różne miejsca w procesie kształcenia.

Data dodania: 2009-11-09

Wyświetleń: 1814

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

0 Ocena

Co o tym sądzisz?

Zaloguj się aby dodać komentarz
Podobne artykuły
Szkoła systemowa a edukacja domowa

Szkoła systemowa a edukacja domowa

W Polsce istnieje wiele różnych form nauczania, które możemy podzielić na dwa, główne typy: szkołę systemową oraz edukację alternatywną. Zwolennicy drugiej metody krytykują mechanizmy, występujące w szkołach systemowych. Ich zdaniem opierają się one na przestarzałych procedurach, które zabierają potencjał ucznia. Jedną z najpopularniejszych form alternatywnych dla szkoły systemowej jest edukacja domowa. Czym jednak jest i jakie są różnice między nimi?

Nauka języka ukraińskiego dla początkujących

Nauka języka ukraińskiego dla początkujących

W ostatnich latach coraz więcej ukraińskich obywateli przybywa do naszego kraju, zwłaszcza od pewnego czasu z powodu wojny. Zachęcam do bliższego zapoznania się z językiem ukraińskim, ponieważ jest naprawdę piękny i wciągający. Dzięki, choćby podstawowej wiedzy, będzie wam łatwiej się porozumieć z nimi, a dodatkowo zyskacie wyższe kwalifikacje zawodowe.