Masaż stóp jest jednym z niepowtarzalnych uczuć jakie można doznac. Dodaje energie, dzieki zastosowaniu specjalnych technik oraz olekjów może również oddziaływać na sfere psychiczną uspokaja,leczy....

Data dodania: 2009-10-25

Wyświetleń: 2337

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

         Jak zadbać o stopy by były piękne i zdrowe od zewnątrz wie większość z nas. Jednak jeśli chodzi o „wewnętrzne zdrowie" naszych stóp to pojawia się mały problem...

         Anatomiczna budowa stopy należy do jednej z bardziej skomplikowanych w porównaniu do reszty układu kostnego. I któż z nas choć raz w życiu nie skarżył się na bóle stóp?? Chyba nie ma takiej osoby.

         Większość z nas - przeważnie kobiet - cierpi po całonocnych zabawach, czy to sylwestrowych czy po weselu czy jakichkolwiek innych.

I nic niestety na to nie poradzimy przed - chyba, że zaczniecie Drogie Panie przychodzić na takie zabawy np. w bamboszach

Natomiast po nocy takich zabaw jak najbardziej wskazany jest masaż stóp, który może być wykonany również przez kogoś bliskiego. Jeśli jednak dołączy do tego obrzęk stóp dobrze jest wówczas odwiedzić w tym celu gabinet rehabilitacyjny, gdzie zajmą się nami fachowcy. I w szybki sposób pomogą nam oprócz bólu pozbyć się w szybkim czasie również obrzęku.

         Kolejną przyczyną bólu stóp, chyba nawet częstszą od poprzedniej, jest tzw. paluch koślawy czyli hallux. U części osób jest to wada wrodzona, natomiast większość z nas ją nabywa. Przeważnie wskutek noszenia złego obuwia - zbyt wąskiego lub na szpilkach lub jedno i drugie razem. Noszenie tego typu obuwia pogłębia również tą wadę jak i powoduje okropne dolegliwości bólowe.

         Oprócz wymiany obuwia na bardziej wygodne, pomocne będą tu zabiegi fizykoterapeutyczne, a dokładnie ultradźwięki. Zadziałają one przeciwbólowo jak również zmniejszają powstały odczyn zapalny.

         Jeśli chcą Państwo skorzystać z któregoś z tych zabiegów to godny polecenia jest gabinet rehabilitacji i masażu Reha-Studio na poznańskich Podolanach.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena