Kilka spostrzeżeń na temat pracy w domu, wykorzystania wiedzy o jezyku ciała w trakcie rozmowy kwalifikacyjne oraz absolutnej konieczności posługiwania sie językami obcymi.

Data dodania: 2007-06-23

Wyświetleń: 3826

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

-1 Ocena

Licencja: Creative Commons

Praca w domuPraca w domu nie jest już synonimem wykonywania obowiązków gospodyni domowej. Można wręcz powiedzieć, że coraz więcej przedstawicieli różnych zawodów wykonuje ogromną część swojej pracy w domu, przy własnym biurku i komputerze. Są to nie tylko ludzie pióra. Personel sekretariatów i księgowości firm może w wielu wypadkach wykonywać swoje obowiązki za pomocą internetu i coraz tańszych i bardziej nowoczesnych łączy telefonicznych.
Pamiętajmy też, że rynek pracodawców dla osób pragnących pracować w domu stał się globalny. Jest naprawdę mnóstwo bardzo dobrze płatnych zleceń, które można otrzymać z innego państwa, zwłaszcza z krajów anglojęzycznych, np w charakterze copy writer pod jednym warunkiem: należy znać biegle obcy język, nie tylko w mowie, ale i w piśmie.
Osoby, które maja przed sobą interview w sprawie pracy, (a pamiętajmy, starając się o pracę w domu też możemy być na nią zaproszeni ), należy odświeżyć naszą wiedzę z zakresu mowy języka ciała i pamiętać, że nie tylko jesteśmy w stanie wysyłać korzystne dla nas sygnały w sposób poza werbalny, ale także je odczytać,
właściwie interpretując zachowania osoby lub osób prowadzacych interview. Jeżeli chcemy sprawić korzystne wrażenie na osobach, z którymi rozmawiamy, musimy pamiętać, aby uśmiech na naszej twarzy odpowiadał wyrazowi naszych oczu. Panika w oczach i sztucznie przyklajony uśmiech to najgorsze zestawienie o jakim można pomyśleć. Postarajmy się bezwiednie nie bawić wisiorkiem, pierścionkiem lub zegarkiem. Utrzymujmy kontakt wzrokowy ze wszystkimi osobami, które biorą udział w spotkaniu. Zapamiętajmy uścisk dłoni przy powitaniu. Jeżeli osoba prawadząca interview uścisnie naszą dłoń mocniej żegnajac się z nami, oznacza to najczęściej naszą porażkę.

Licencja: Creative Commons
-1 Ocena