Na próby oszustwa natrafiamy bardzo często. Niekiedy są one związane z rozmaitymi usługami, świadczonymi przez różne firmy. Okazuje się jednak, że przyjęcie niekorzystnej oferty nieraz wynika z naszej własnej głupoty. Wystarczy tylko, że nie przeczytamy wszystkich punktów umowy, i już padamy ofiarą naciągaczy.

Data dodania: 2009-10-09

Wyświetleń: 2368

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

W dzisiejszym świecie, gdzie każdy chce zarobić przy jak najmniejszym nakładzie pracy i wysiłku, czeka na nas wiele niebezpieczeństw. Wiele z nich dotyczy rozmaitych ofert, z których korzystamy. Życie w dzisiejszym świecie byłoby bardzo trudne, a dla niektórych wręcz niemożliwe, bez korzystania z rozmaitych rozwiązań technologicznych, takich jak telewizja czy telefon. Niemniej jednak, usługi te mają swoją cenę. Na szczęście, są one dzisiaj tak powszechne i każdy może mieć do nich dostęp, że ceny takich usług sukcesywnie spadają.

 

Inaczej jest ze stosunkowo nowymi rozwiązaniami. Takim wynalazkiem jest Internet. Chociaż nie jest to bardzo nowoczesne rozwiązanie, to jednak w Polsce sieć internetowa dopiero od niedawna cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem. Teraz komputer podłączony do Internetu można spotkać już w praktycznie każdym mieszkaniu. Niemniej jednak, wciąż jest to jedna z najbardziej nowoczesnych usług proponowanych przez dystrybutorów. Jest znacznie bardziej innowacyjna od telefonii stacjonarnej, komórkowej, a nawet telewizji kablowej czy cyfrowej. Dlatego też koszty podłączenia do Internetu są nadal dość wysokie. Nic więc dziwnego, że wiele osób stara się szukać tanich i korzystnych ofert.

 

To właśnie z tego powodu wielu ludzi trafia w pułapki dostawców Internetu. Okazuje się bowiem, że niektóre z ogłoszeń, takich jak Internet Netia czy Tani Internet, które można spotkać w gazetach czy telewizji, mogą nie być do końca korzystne. Warto dokładnie zapoznać się ze wszystkimi szczegółami danej oferty, aby uniknąć nieprzyjemności, np. płacenia ogromnych pieniędzy za słaby transfer. Najlepiej porównać kilka ofert, proponowanych przez różne firmy, aby mieć rozeznanie na rynku.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena