Marketing internetowy rozwija się na różne sposoby, najpopularniejsze z nich to strony internetowe i aplikacje online, które promują dany biznes w sieci. Tworzeniem oprogramowania, zaspokającego potrzeby klientów danej firmy – sklepu internetowego, portalu informacyjnego etc., zajmuje się właśnie software house. 

Data dodania: 2017-06-23

Wyświetleń: 752

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Software house a agencja interaktywna

Zanim przejdziemy do większej liczby informacji na temat usług software house’ów, najpierw należałoby odróżnić je od agencji interaktywnych. Software house’y powstały właśnie w wyniku specjalizacji branży interaktywnej, jednak specyfiką projektów, którymi się zajmują jest większa złożoność i długość ich trwania, w przeciwieństwie do agencji interaktywnych. Dodatkowo tym co wyróżnia software house’y na tle agencji interaktywnych jest tworzenie zaawansowanych aplikacji, z wykorzystaniem technologii webowych.

Czym zajmuje się software house?

Mówiąc o tym czym zajmuje się software house, najprościej można powiedzieć, że tworzeniem oprogramowania. Aby stworzone oprogramowanie odpowiednio funkcjonowało, kluczowym elementem pracy software house’u jest analiza procesów biznesowych firmy zlecającej stworzenie oprogramowania. Technologie wykorzystywane przez software house są o wiele bardziej skomplikowane, niż te chociażby do tworzenia stron internetowych.

Software house zajmuje się długofalowym procesem, jakim jest tworzenie, wdrażanie i opieka nad witryną internetową lub aplikacją. Dodatkowo należy tu też wymienić analizowanie, tworzenie, programowanie i testowanie projektów.

Oprócz tego software house’y zajmują się różnie rozumianym doradztwem. Chodzi o to, że po zakończeniu pracy nad projektem. Specjaliści są gotowi na nasze wszelkie uwagi dotyczące oprogramowania, a także pomoc w jego optymalizacji lub poprawkach.

Przykładowe usługi proponowane przez software house

Usługi jakie możemy znaleźć w przykładowym software house to m.in.:

  • tworzenie stron internetowych;
  • tworzenie sklepów internetowych;
  • tworzenie aplikacji internetowych;
  • tworzenie rozwiązań mobilnych;
  • doradztwo IT;
  • a także bardzo często grafika, gdyż proponowane są przez software house’y indywidualne szablony graficzne stron internetowych itp.

Warto, aby każde rozwiązanie proponowane nam przez software house było skalowalne i mogło być rozbudowywane z czasem, dlatego sklepy czy strony internetowe, które proponowane są przez software house’y, tworzone są na bardziej skomplikowanych, ale i skalowanych CMS’ach, bądź skryptach jak Magento czy Drupal CMS. 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena