Zastanawiałeś się kiedyś co tak naprawdę chcesz osiągnąć w życiu? Czy myślałeś kiedyś o konkretnych rzeczach, które chciałbyś mieć czy stanie w którym chciałbyś się znajdować?

Data dodania: 2009-10-01

Wyświetleń: 2175

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jako dzieci marzymy... Marzymy by być pilotem, strażakiem czy prawnikiem. Wyobrażamy sobie swoje przyszłe życie, ale im bliżej jesteśmy wieku, który w marzeniach był realizacją celów - przestajemy marzyć.

Czy coś złego jest w marzeniach? Czy wiesz, że ludzie sukcesu marzą? Wizualizują ze szczegółami swoje największe marzenia i mają odwagę je realizować? W dodatku zwykle wszystko im się spełnia ( tu tez wchodzi w grę teoria przyciągania, ale o tym innym razem).

Jeśli nie marzymy - to co ma sie ziścić?

Walt Disney, powiedział: "Jeśli umiesz coś wymarzyć, umiesz to zrealizować."

Dlatego wizualizuj!

Prawdziwi ludzie sukcesu, mają w sobie coś z dziecka - to właśnie te wewnętrzne dziecko pomaga im być naiwnym i mieć wiarę w swoje marzenia.

To właśnie te wewnętrzne dziecko kazało Thomasowi Edisonowi robić tysiące prób, by skonstruować żarówkę, a Einsteinowi dodawało wiary by stworzyć teorię względności.

By je pielęgnować, należy zagłębić się bardziej w sztukę afirmacji i wizualizacji.

By Ci to ułatwić, w ramach „niby" dziecięcej zabawy, chciałam Cię prosić byś powrócił na chwilę do czasów dzieciństwa i coś zrobił.

Nie ważne, że jesteś poważnym panem czy panią w garniturku - jeśli chcesz efektywniej dążyć do swoich celów i je spełniać - wcale nie musisz tego robić z grobową miną, możesz mieć przy tym niesamowitą przyjemność.

Dlatego przygotuj zeszyt (bądź kartki A4), nożyczki, klej, czasopisma i coś do pisania. Teraz przeniesiemy się do krainy marzeń i stworzymy KSIĘGE CELÓW!

KSIĘGA CELÓW

Co to jest?

To zbiór wszystkiego co chcesz mieć lub zrealizować. Pomaga w wizualizacji i działa jak przyciągacz.

Jej skuteczność potwierdzają tacy ludzie jak Jack Canfileld, Napoleon Hill, Joe Vitale czy Brian Tracy. Nie dziw się, ale sami mają pełno takich „ksiąg".

Sama mam swoje i powiem Ci, że większość celów z niej osiągnęłam nawet wcześniej niż planowałam.

Na czym to polega?

Na górze strony piszesz co jest Twoim celem, a pozostałą część zapełniasz wycinkami z gazet i tekstami, które go obrazują i uzupełniają szczegółowo jego ostateczną postać. Za każdym razem gdy w życiu pojawią się nowe cele i marzenia - wpisujesz je w księgę.

Praca z księgą?

Księgę należy często przeglądać i wizualizować cele, jakby się już je miało. Są ludzie, którzy odkładają ją na półkę i wracają do niej raz na pół roku - to również działa, często z takim skutkiem, że po ty czasie jesteśmy w szoku gdy widzimy co zrealizowaliśmy lub osiągnęli.

Najważniejszy cel noś przy sobie - najlepiej w portfelu. Zapisz na nim dokładnie to co chcesz osiągnąć, ale tak jakbyś już to miał. Przypuśćmy, że marzysz o nowym samochodzie. Wyobraź sobie dokładnie jego wnętrze, kolor, markę i rocznik.  Wyobraź sobie jakbyś się czul jadąc w nim, jakiej muzyki byś słuchał, co widziałbyś przez szyby (może piękne pejzaże, albo czarującą kobietę jadącą drugim pasem...). Zapisz to  dokładnie tak jak widzisz, czyli „ Jest piękna pogoda, jadę właśnie moim czarnym ....., czuję zapach skórzanych siedzeń (...)..." itp. itd.

A jak zapiszesz - włóż do portfela i czytaj raz na jakiś czas. Zobacz jak Księga i karteczka przyciągają Twoje cele...  

Jim Carrey zrobił podobnie na początku swojej kariery. Marząc o ogromnej sławie i pieniądzach, stał i patrzyl na Los Angeles. Postanowił wtedy wypisac sobie czek na 10 milionów dolarów z datą na 1995 rok i dopiskiem „za wyświadczone usługi aktorskie". W 1995 roku jego gaża wynosiła już 20 milionów.

W Planet Hollywood w Nowym Jorku wisi list napisany przez Bruce'a Lee do niego samego. Jest on również deklaracją celu. Zapisał w nim, że do 1980 roku będzie w Stanach Zjednoczonych najsławniejszą, azjatycką gwiazdą kina i zarobi 10 milionów dolarów.  Choć zmarł w 1973 roku, wszyscy wiemy, ze jest nie tylko najbardziej znaną azjatycką gwiazdą kina w Stanach, ale na calym świecie!

I pamiętaj : miej odwagę marzyć o największych rzeczach.

W końcu Michał Anioł, powiedział:

„ Największym zagrożeniem dla większości z nas nie jest to, że nasz cel jest zbyt wysoki i nie zdołamy go dosięgnąć, ale że jest on zbyt niski i nam się to uda".

Wielcy ludzie mają wielkie wizje!

I niech się spełnią!

Tego Ci życzę - Wielki człowieku!

Licencja: Creative Commons
0 Ocena