Nie od dziś wiadomo, iż muzyka łagodzi obyczaje i spaja z sobą ludzi z różnych wyznań zarówno kulturowych jak i narodościowych. Znakomitym tego przykładem mogą być chociażby koncerty wielkich muzycznych gwiazd, które przyciągają tysiące a czasami nawet dziesiątki tysięcy ludzi z całego niekiedy świata.

Data dodania: 2009-09-15

Wyświetleń: 3209

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Do osób, które zdecydowanie zaliczyć można do grona muzycznych fenomenów skupiających wokół swojej osoby lub grupy miliony fanów na całym świecie należą między innymi - tragicznie zmarły król muzyki pop, czyli Michael Jackson, którego śmierć opłakiwały miliony fanów na całej kuli ziemskiej, królową muzyki pop, która nie tak dawno gościła u nas w Polsce, czyli samą Madonnę, a także znakomity zespół rockowy, który uważany jest przez wielu za numer 1 kuli ziemskiej, czyli U2 ze swoim fenomenalnym frontmenem Bono a także wielu, wielu innych świetnych artystów.

Koncerty i słuchanie muzyki oraz obcowanie z gwiazdą to jeden element potwierdzający postawioną wyżej tezę, drugim elementem przemawiającym za prawdziwością tegoż sformułowania jest legendarny już i historyczny nasz polski Przystanek Woodstock. Tam muza nie tylko łagodzi obyczaje, ale również sprawia, że ludzie mają możliwość obejrzenia niesamowitego widowiska jakim jest cała ta impreza i poznania ciekawych ludzi. Świetnym tego przykładem mogą być zdjęcia, które obiegają rok rocznie Internet podczas każdego Przystanku Woodstock, na których rzeczywiście widać miłość, przyjaźń i braterstwo, które przejawia się we wspólnej zabawie punków, skinhedów czy metalowców pod sceną na której toczą się koncerty. Bardzo rzadko dochodzi tam do ekscesów, które wywoływane są gdzie indziej innym stylem bycia, wyznaczanym przez rodzaj słuchanej muzyki. Tam na Przystanku Woodstock, w tumanach kurzu unoszącego się z ziemi na której wspólnie bawią się różne kulturowe i narodościowe grupy widać jak wielką moc ma muza i w jaki sposób przełamuje trudne do sforsowania w normalnym świecie codzienności bariery.

Młodzież i osoby starsze - wspólnie wszyscy nucą teksty piosenek kiedy na scenę wychodzi kultowy zespół. Zjawisko to można było zaobserwować i obejrzeć jak na dłoni w tego rocznym Przystanku, który odbywał się w Kostrzynie nad Odrą podczas występu zespołu Dżem. Uśmiechy na twarzach i radość w sercach malowała się na twarzach wielu osób, kiedy wspólnie z wokalistą i na żywo mogli śpiewać swoje ulubione przeboje. Bez wątpienia muzyka przełamuje bariery i łagodzi obyczaje znacznie bardziej skutecznie niż inne środki, które są do tego stosowane. Kto tego nie doświadczył jeszcze niech wybierze się na koncert wielkiej gwiazdy lub na przyszłoroczny Przystanek Woodstock a sam będzie miał okazję tego doświadczyć na własnej skórze.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena