W którą stronę pójść, na kogo skierować swój wzrok, z kogo brać przykład i jaki cel obrać? Pewnie wielu z nas wciąż zadaje sobie to pytanie, szukając na nie odpowiedzi. Jedną z takowych mogą dać nam nasze młodzieńcze ideały.

Data dodania: 2009-08-18

Wyświetleń: 3126

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Któż z nas będąc nastolatkiem nie miał swojego wzorca do naśladowania, którz z nas nie miał kogoś, kogo potocznie przyjęło się nazywać idolem? Prawdopodobnie większość osób przeczytawszy te słowa w myślach przytaknie sobie i powie "tak, rzeczywiście był ktoś taki w moim życiu". Czasami a nawet bardzo często braliśmy przykład i utożsamialiśmy się z kilkoma różnymi gwiazdami jednocześnie. Pisząc słowo gwiazdy na myśli mam tutaj osoby, które znane są z życia publicznego, które odniosły sukces w jakiejś uprawianej przez siebie dziedzinie życia na przykład w sporcie, aktorstwie czy muzyce lub innej pokrewnej. 

Czy pamiętamy kim były te osoby? Czy nadal stanowią one dla nas wzór do naśladowania i ideał do którego dążymy? Co stało się z naszymi planami z młodości, czy udało się nam je w pełni zrealizować, czy doszliśmy do miejsca, w którym pragnęliśmy być przyglądając się naszym idolom? Z pewnością jakiejś części czytających wystarczyło siły, samozaparcia w dążeniu do celu oraz dyscypliny, by swoje cele, które poniekąd ustalali wpatrując się w swoje gwiazdy udało się osiągnąć. A co z pozostałą grupą osób, które gdzieś straciły swój cel z oczu, czy oni nadal trwają w swoich postanowieniach zdobycia i stania się kimś podobnym do swojego idola?

To na kim się wzorujemy lub wzorowaliśmy mają lat naście w bardzo dużej mierze ma wpływ na nasze późniejsze życie, podejmowane przez nas decyzje i kierunek w którym będziemy zmierzać lub zmierzaliśmy. Niezwykle istotną i szalenie ważną sprawą jest wybór naszych ideałów, mentorów, idoli czy jak kolwiek to nazwać, albowiem to ich postawa, dokonania i osiągane rezultaty będą dla nas punktem odniesienia i celem w okolice którego będziemy dążyć. Chcesz mieć wielkie rezultaty, chcesz odnieść sukces w swoim życiu w wybranej przez siebie dziedzinie? Znajdź swój wzór do naśladowania, znajdź swój ideał, znajdź swoją gwiazdę, idola, który już osiągnął to o czym marzysz ty i ucz się od niego, albowiem ten ktoś wie jak dojść do tego do czego zdążasz ty. Staraj się dowiedzieć o tej osobie jak najwięcej, czytaj, oglądaj i praktykuj rzeczy o których mówi lub pisze twój idol, to sprawdzona droga, która daje wymierne rezultaty, najlepszym tego dowodem jest sama wybrana przez ciebie osoba, która tę drogę już przebyła. 

Wybieraj właściwe wzorce do naśladowania i ucz się od nich, bo to najkrótsza droga do osiągnięcia upragnionych sukcesów. Jeżeli masz ochotę porozmawiać na ten temat to zapraszam cię na forum, być może tam znajdziesz wiele odpowiedzi na swoje pytania. Działaj, twoje życie jest w twoich rękach. Powodzenia.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena