Droga do kariery jako modelka nie jest taka prosta, jak się wydaje. Wymaga dużo cierpliwości, determinacji i zangażowania w dążeniu do okreslonego celu. Nie jest proste bez odpowiedniego doświadczenia otrzymać pracę w tym zawodzie, ale swoją karierę zawodowoą młode dziewczyny często zaczynają od pracy jako hostessy albo statystki.

Data dodania: 2019-06-22

Wyświetleń: 557

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Hostessy, Modelki i Statyści

Sporo młodych dziewczyn marzy o zrobieniu ogromnej kariery jako profesjonalna modelka. O ile jeszcze parę lat temu zawód ten był dla większości z nich niemal poza zasięgiem, o tyle aktualnie rozwijający się rynek stwarza wielu z nim daje możliwość spełnienia swoich wielkich marzeń. Nie oznacza to, że to tego zawodu nadaje się każda dziewczyna. Wbrew pozorom jest to ciężka praca i z początku nie przynosi takich zarobków, jakie sobie większość ludzi wyobraża. Najbardziej poszukiwane są dziewczyny młode, o ciekawej urodzie, wykazujące się chęcią do pracy i cierpliwością oraz co najważniejsze otwartością na ludzi – nierzadko w końcu trzeba się pokazać przed szerokim gronem ludzi lub choćby podczas sesji zdjęciowej przed pracownikami.

Droga do kariery modelki nie jest taka łatwa, często dziewczyny zaczynają pracę jako hostessy na różnego  rodzaju promocjach, targach, bankietach, eventach czy imprezach firmowych. Z zasady okazje na taki dodatkowy zastrzyk gotówki zdarzają się niezbyt często, wszystko zależy od aktualnych ofert rekrutacyjnych, jednak panna pracująca w zawodzie hostessy, w szczególności na ekskluzywnych galach, ma szansę na to, że zwróci na nią uwagę dobra agencja modelingu, z którą może zacząć współpracę i w ten sposób nie będzie sama musiała zabiegać o zlecenia. Oczywiście nie ma stu procentowej gwarancji, że współpraca z jedną agencją przyniesie od razu wiele zleceń na sesje zdjęciowe, pokazy modelingu czy do reklam telewizyjnych.

Pomocną tutaj będzie na pewno Agencja Artystyczna INFERNAL która jako profesjonalna agencja statystów, hostess i modelek z siedzibą w Warszawie, wynajmie i zorganizuje statystów, hostessy, modelki, fotomodelki i modeli na terenie całego kraju. To może być pierwszy, poważy krok w Twojej karierze. 

Warto więc na początku samej najpierw zainwestować w sesję u sprawdzonego fotografa, który przygotuje dla dziewczyny odpowiednie portfolio zdjęciowe, i z którym to będzie mogła wybrać się do paru agencji zajmujących się rekrutacją hostess, statystów oraz modelek. 

Najpiękniejsze fotografie można również umieszczać na własną rękę w sieci, na przykład na znanych serwisach społecznościowych, ponieważ w takich miejscach agencje poszukują twarzy o ciekawej urodzie. Warto zwrócić przede wszystkim uwagę na fakt, że praca ta nie jest zarezerwowana tylko dla pięknych kobiet. Coraz częściej również młodzi faceci zaczynają karierę jako modele, mimo że aktualnie  jeszcze panuje opinia jakoby byłby to zawód całkowicie damiski.

Bez znaczenia jednak na płeć, osoba która decyduje się na zawód modelki, hostessy statysty bądź modela, powinna charakteryzować się nie tylko wyglądem, lecz również wdziękiem, wysoką kulturą osobistą, klasą i odpowiedzialnością. Nie gwarantuje to pełnego sukcesu, ale znacznie ułatwia jego osiągnięcie przez młode twarze, które wybrały właśnie sobie taki sposób na karierę zawodową. 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena