Wyróżniająca aparycja, śliczna buzia, piękny uśmiech, powalająca prezencja i pewność siebie – to z pewnością cechy, które można przypisać hostessie, jak i modelce. Niemniej warto mieć na uwadze, że są to dwa różniące się od siebie zawody. Poznaj charakterystykę obu tych profesji.

Data dodania: 2021-12-06

Wyświetleń: 397

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Hostessy a modelki – poznaj różnice

Jakie są obowiązki hostessy?

Hostessy przeważnie biorą udział w różnego rodzaju eventach, takich jak: bankiety, targi branżowe, akcje samplingowe, konferencje, gale,  imprezach plenerowe oraz sportowe. Wykonują zadania w trakcie promocji produktów lub usług – kolportują próbki, gadżety, zachęcają do zapoznania się z ofertą, obsługują stoiska, wchodzą w interakcje z przyszłymi klientami. Ich obowiązki przeważnie ograniczają się do:

  •  dystrybucji materiałów reklamowych
  •  obsługiwania stoisk firmowych
  •  wpływania pozytywnie na wizerunek firmy
  •  zwiększania prestiżu danego przedsiębiorstwa

Płynne posługiwanie się przynajmniej jednym obcym językiem znacznie ułatwia wykonywanie obowiązków w trakcie wydarzeń krajowych, w których bierze udział międzynarodowe towarzystwo – umiejętność niezbędna podczas obsługi targów odbywających poza granicami Polski. Najważniejsze jest w prosty i interesujący sposób przekazanie wszystkich istotnych informacji klientom. To właśnie hostessy bardzo często jako pierwsze odpowiadają na potencjalne pytania i od kontaktu z nimi w dużej mierze zależy, czy klient będzie chętny zapoznać się z ofertą reprezentowanej przez nią firmy, czy nie. Ich rola jest zatem niezwykle istotna z punktu widzenia biznesowego.

Modelki, na czym polega ich praca?

Myśląc o modelkach jednym z pierwszych naszych skojarzeń jest z pewnością prezentacja ubrań i kolekcji projektantów na wybiegu, podczas profesjonalnych pokazów mody. Jest ono jak najbardziej zasadne, niemniej dotyka tylko części obszarów zawodu modelki. W branży można spotkać również fotomodelki, które uczestniczą w sesjach zdjęciowych – ich fotografie są publikowane w lookbookach, czasopismach czy na banerach oraz bilbordach. Modelki są angażowane też do udziału w reklamach telewizyjnych, internetowych, spotach oraz licznych kampaniach promocyjnych.
Głównym zadaniem wszystkich modelek jest prezentacja produktu – kolekcji ubrań, biżuterii, kosmetyków, bez nawiązywania bezpośredniej relacji z przyszłym odbiorcą, klientem. Najistotniejszą rolę w wykonywaniu tego zawodu odgrywa prezencja – modelka musi wyróżniać się odpowiednim wzrostem, urodę, wymiarami i proporcjami. Jej ciało jest narzędziem pracy, o które trzeba wyjątkowo dbać. Warto pamiętać, że istnieją również modelki XXL oraz konkretnej części ciała – na przykład dłoni, stóp, oczu czy włosów, bez ujawniania całej sylwetki.

Czy hostessy mogą pracować jako modelki?

Wymagania odnośnie modelek i hostess są różne i jasno określone, jednakże bardzo często granica pomiędzy tymi dwoma zawodami jest naprawdę cienka. Modelki zatem pracujące w charakterze hostessy, a hostessy niejednokrotnie uczestniczą w sesjach zdjęciowych. Doświadczone i profesjonalne agencje hostess i modelek łączą z sukcesem obie te role.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena