Zarobki hostessy bywają bardzo zróżnicowane – zależne jest to od charakteru danego zlecenia. Podobnie jak w przypadku innych zawodów, trudno jest określić wąskie i jasno wskazane widełki. To absolutnie normalne, że dużo mniej można zarobić w trakcie degustacji jogurtów w markecie, niż podczas prestiżowych międzynarodowych targów. W dalszej części artykułu szerzej opiszemy czynniki wpływające na wynagrodzenie.

Data dodania: 2021-11-29

Wyświetleń: 392

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Ile zarabia hostessa?

Co wpływa na zarobki hostessy?

Hostessy przeważnie zatrudniane są w oparciu o umowy cywilnoprawne (umowy o dzieło lub zlecenie). Praca ma charakter dorywczy, w związku z czym to właśnie tej model współpracy jest preferowany i najbardziej pożądany prze obie strony. W rzadkich sytuacjach (w przypadku akcji długoterminowych) istnieje możliwość zatrudnienia na podstawie umowy o pracę.

Główne czynniki wpływające na zarobki hostessy to:

  • biegła znajomość języka obcego
  • doświadczenie
  • prestiż danego wydarzenia oraz jego lokalizacja
  • zakres wykonywanych zadań
  • czas trwania eventu (w przypadku zleceń krótkoterminowych stawka godzinowa przeważnie jest znacznie wyższa, niż w przypadku tych kilkudniowych)

Stawka godzinowa za pracę hostessy

Najczęściej spotykana stawka netto dla hostessy za godzinę pracy to około 20-30 złotych. Górną granicę bardzo ciężko jednoznacznie określić – wszystko zależy od charakteru eventu i cech indywidualnych zatrudnianej osoby. Hostessy na targach motoryzacyjnych o dużym prestiżu są w stanie zarobić na trzy-czterodniowe zlecenie nawet kilka tysięcy złotych.

Ile może zarobić hostessa?

Wykonując pracę hostessy  można zarobić kilka tysięcy złotych miesięcznie – wszystko zależy od częstotliwości i renomy zleceń. Jest to praca stricte dorywcza, lecz zarobki są w stanie przewyższyć te, które można uzyskać będąc zatrudnionym na pełnym etacie w innych branżach. W większych aglomeracjach zlecenia dla hostess są oferowane codziennie, także istnieje realna możliwość uzyskania naprawdę przyzwoitego wynagrodzenia. To dość elastyczne zajęcie, które łatwo można pogodzić ze studiami lub innymi obowiązkami. Podsumowując, jest to świetny rodzaj pracy dla młodych kobiet, które potrzebują dodatkowego dochodu – doraźnie lub każdego miesiąca. W trakcie jej wykonywania można zdobyć doświadczenie i zawrzeć ciekawe znajomości, które mogą wpłynąć pozytywnie na dalszy przebieg kariery zawodowej.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
1 Ocena