O polskich wczasowiczach bardzo często żartuje się, biorąc pod uwagę szereg stereotypów, które ‎powstały na ich temat. Niestety, część z nich nie jest pozytywna, a osoby, które nawet nie są ‎świadome swoich zachowań podlegających pod stereotypy, bardzo często narażone są na śmiechy ‎ze strony spotykanych i mijanych na ulicy osób.

Data dodania: 2014-04-25

Wyświetleń: 1459

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Stereotypowy Polak nad Bałtykiem – jaki jest?   ‎

Czym tak właściwie charakteryzuje się ‎stereotypowy polski wczasowicz? Okazuje się, że posiada on zdecydowanie więcej cech niż tylko ‎plastikowa reklamówka z supermarketu w dłoni i sandały z białymi skarpetkami.  
Gdy przychodzi czas na letni odpoczynek, stereotypowy polski wczasowicz stara się przygotować ‎wszystko możliwie jak najlepiej, jednocześnie dbając o to, aby nie wydać zbyt wiele pieniędzy. Gdy ‎już zarezerwuje drogie miejsce w hotelu all inclusive, z reguły robi wszystko, aby z niego nie ‎wychodzić. Stara się zapoznać ze smakiem wszystkich drinków, a w wolnym czasie pływa w ‎hotelowym basenie z przerwą na opalanie się na leżakach. Nie przeszkadza mu nawet to, że na ‎bilet do Egiptu czy Hiszpanii wydał kilkaset złotych i nic nie zobaczył – w końcu przyleciał po to, aby ‎odpocząć.  
Pod uwagę warto także wziąć stereotyp Polaka narzekającego i wiecznie niezadowolonego – bez ‎względu na to, czy chodzi o świadczone mu usługi na zbyt niskim poziomie, niezbyt atrakcyjne ‎menu w restauracji, czy zbyt wysoką lub niską temperaturę powietrza. Na pewno znajdzie się coś, ‎co zepsuje mu przynajmniej jeden dzień wakacji. Płaci, więc wymaga – to oczywiste, jednak jego ‎potrzeby przerastają kilkakrotnie te, które posiada na co dzień.  
Podczas wakacji liczy każdą złotówkę, szczególnie jeżeli wcześniej trzeba było zamienić ją na obcą ‎walutę –wtedy staje się ona jeszcze cenniejsza. Nigdy nie zostawia napiwków. Zawsze odlicza ‎cenę, starając się nie wydać ani grosza więcej. Potrafi jednak bardzo dobrze targować się. Na to ‎poświęca nawet kilkanaście minut, a gdy tylko uda mu się obniżyć cenę o kilka groszy, pozostaje ‎dumny z siebie do końca dnia.  
Oczywiście, należy pamiętać o tym, że przedstawione stereotypy polskiego wczasowicza nie muszą ‎dotyczyć każdego i nie zawsze musza występować w takiej samej postaci. Najważniejsze jest, aby ‎zaakceptować każdego i każdemu pozwolić cieszyć się wakacjami, na które z reguły z ‎niecierpliwością czeka się przez cały rok, odliczając każdy dzień w pracy przepełnionej żmudnymi ‎obowiązkami. 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena