Jak otoczenie w którym się obracasz wpływa na Twoje myśli i postępowanie ? Ludzie wokół odziałują na Twoją osobę,  wcale nie musisz o tym wiedzieć. Odbywa się to bezustannie.

Data dodania: 2009-09-08

Wyświetleń: 2726

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak otoczenie w którym się obracasz wpływa na Twoje myśli i postępowanie ? Ludzie wokół odziałują na Twoją osobę,  wcale nie musisz o tym wiedzieć. Odbywa się to bezustannie. Kiedy obracasz się w towarzystwie ludzi sukcesu, sam pomału stajesz się taki jak oni. Kiedy obracasz się w towarzystwie “narzekaczy” sam stajesz się właśnie taki.

To proste, istnieje też inne zjawisko – przy kontakcie w cztery oczy nieświadomie naśladujesz rozmówcę, kopiując jego ruchy, gesty, mimikę. To o czym piszę wyżej jest bardzo podobne, choć odbywa się na innym poziomie. Tu i tu jesteś naśladowcą. Kiedy ktoś jest smutny, i ty stajesz się smutny, przybierasz taki nastrój jak i on, kopiujesz emocje. Gdy wciąż słyszysz “nie uda nam się” to zaczynasz w to wierzyć, kopiujesz myśli.

W gruncie rzeczy, jako ludzie jesteśmy bardzo do siebie podobni. Nie mówię o cechach fizycznych, zapisanych w genach, ale o czymś bardziej subtelnym – o myślach. Otóż myślimy tak samo! Już w dzieciństwie został Tobie narzucony okrelony sposób myślenia. Nakazy, zakazy, nagrody, pochwały, jednym słowem wychowanie rodzicielskie, a potem szersze – szkolne, rówieśnicze, wtłacza Cię w określone schematy myślenia i postępowania. Chcesz być ważny i akceptowany.

Nie oceniam, czy jest to dobre czy złe, warto jednak być świadomym. Znam soby, które na siłę chcą się odróżnić od przyjętych norm, to oni najgłośniej wołają o akceptację. Jeśli chesz poznać siebie naprawdę – musisz wiedzieć, gdzie kończysz się TY, a gdzie zaczynają ONI. Wszystko to w Twojej osobie.

Pamiętaj! Nikt nie ma nad Tobą władzy, dopóki sam na to nie pozwolisz. Bardzo podobało mi się to co napisał Alex na swoim blogu (nie cytuję) -słowa innych są niczym więcej dla nas jak jedynie drganiem powietrza. Wszystko inne, cała interpretacja to już nasza sprawka :)

Nkikt nie przeżyje tego życia za Ciebie, ani nie weźmie za nie odpowiedzialności.

Teraz zdecyduj – bierzesz życie w swoje ręce, albo oddajesz w ręce innych.


Licencja: Creative Commons
0 Ocena