Kraków to wielkie miasteczko studenckie. Tu wyrastają wielkie mury Uniwersytetu, Akademii i innych wyższych uczelni. Ulice miasta przemierzają zmęczonym od nauki krokiem żacy, jedni kierują się do akademików inni na zajęcia, a i znajdzie się spora grupa tych, którzy właśnie idą do pracy.

Data dodania: 2009-09-04

Wyświetleń: 3782

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Studenci stacjonarni często podejmują pracę w niepełnym wymiarze godzin, zaoczni natomiast poszukują już pracy stałej. Przyszła elita intelektualna poszukuje bardzo różnych zajęć zarobkowych, praktyk i stażów zawodowych.

W dobie kryzysu jest jednak trudniej znaleźć pracę, bowiem coraz częściej cienione jest doświadczenie którego brakuje studentom. Najłatwiej jest znaleźć pracę, która nie wymaga szczególnych kwalifikacji, oparta zazwyczaj na promocji produktów w marketach czy rozdawaniu ulotek. Jednak studenci zwłaszcza tych ostatnich lat studiów szukają pracy, która ma już coś wspólnego z ich przyszłym zawodem. Jak studenci szukają zajęć związanych z ich kierunkiem?

Wielu korzysta z praktyk oferowanych przez uczelnie, inni organizują staże na własną rękę. Są też tacy, którzy poszukują już stałego zajęcia w swoim zawodzie. Bardzo przydatnym narzędziem okazać się może agencja pracy. Znalezienie dobrej agencji dla studenta nie jest trudne, jeśli tylko posiada dostęp do Internetu i odrobinę czasu. Należy wpisać do wyszukiwarki „agencja pracy Kraków” i już student jest na dobrej drodze.

Może zawęzić poszukiwania do określonego zawodu wpisując na przykład „agencja pracy Kraków farmaceuta” albo jeśli poszukuje praktyk „agencja pracy Kraków praktyki”. To zdecydowanie najprostszy sposób na szybkie odnalezienie interesujących studenta informacji. Oczywiście poszukiwania agencji pracy nie musi ograniczać do sieci. Warto by zapytał się innych żaków o opinie na temat usług, by znaleźć tą agencje, która będzie najbardziej korzystna dla studenta.

---------------------

Szukanie pracy w dobie kryzysu przyprawia niektórych o zawrót głowy.

Ofert pracy jest coraz mniej, w niektórych branżach zamiast przyjmować wciąż zwalniają. Nierzadko zdarza się tak, że sytuacja finansowa zmusza nawet tych z dużym doświadczeniem do podjęcia pracy w innym zawodzie, mniej płatnym i słabo perspektywicznym.

W między czasie szukają jednak stałej pracy w swoim fachu. Kiedy praca ogranicza możliwość solidnego szukania innego stanowiska, warto skorzystać z usług agencji pracy. Niemal w każdym dużym mieście i mniejszych znajdują się biura zajmujące się wyszukiwaniem ofert pracy. Jak znaleźć dobrą agencje? Jest wiele sposobów. Można zapytać znajomych, którą agencje polecają. Jednak najłatwiejszym i bardzo szybkim sposobem jest wyszukanie w sieci.

W zależności od tego gdzie się mieszka, w wyszukiwarce należy wpisać frazę na przykład „agencja pracy Wrocław”. Na pewno wyświetli się kilka pozycji, a pierwsza nie oznacza, że jest najlepsza. Wszystkie strony należy dokładnie przejrzeć, i zapoznać się ofertą. Często agencje pracy współpracują z firmami branżowymi, więc warto się zapoznać z jakimi, a nuż ułatwi to szybsze znalezienie pracy. Jeśli ktoś mieszka w innym mieście a studiuje we Wrocławiu i podczas nauki chciałby podjąć się jakiegoś stanowiska, również lepiej szukać w wyszukiwarce pod frazą „agencja pracy Wrocław”, a jeśli szuka się pracy sezonowej można dodać „agencja pracy Wrocław praca tymczasowa”.

W ten sposób zawęża się poszukiwania, być może do agencji pracy tymczasowej, która z pewnością jest w stanie znaleźć dla studentów i nie tylko pracę sezonową.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena