Squash to sport zdobywający coraz większą popularność w Polsce. Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z tym sportem polecam poniższą lekcję dotyczącą odbiorów serwów.

Data dodania: 2009-08-07

Wyświetleń: 2282

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Podstawową umiejętnością którą należy dobrze opanować jest odbiór serwów. Na poprawny odbiór serwu mamy kilka sposobów.

Sposób pierwszy - Głęboki cross
Cross polega na przerzuceniu piłki z powrotem na połowę kortu serwującego. Ogólnie zagranie to jest uważane za najłatwiejsze do wykonania a jednocześnie potrafi być bardzo skuteczne. Najważniejsze żeby piłka poszybowała wysokim lobem z nie za dużą prędkością na połowę przeciwnika. Całość zilustrowana poniżej:


Sposób drugi - Prosty drive
Jest to trudne do wykonania poprawnie zagranie. Polega na posłaniu piłki wzdłuż ściany przy której się znajdujemy. Możemy zagrać mocno lub lekko wysokim lobem. Takie zagranie posiada dobrą skuteczność pod warunkiem poprawnego wykonania.


Sposób trzeci - Prosty drop
Zagranie dobre jako pewien dodatkowy wariant. Czasem przeciwnik nastawia się na to, że gramy mu albo prostego driva albo głębokiego crossa i ustawia się do zagrania wcześniej. Od czasu do czasu grając prostego dropa zmusimy przeciwnika do ciągłej uwagi.


Sposób czwarty - Cross drop
Bardzo niebezpieczne zagranie - najlepiej używać go raz-dwa razy w trakcie całego meczu kiedy przeciwnik jest już zmęczony lub robi się leniwy i nie obserwuje twojego returnu.


Jak widać istnieje kilka wariantów spośród których możemy wybierać przy returnie przeciwnika. Pamiętajcie, że największą skuteczność dają pierwsze dwa warianty, czyli prosty drive oraz dobrze wykonany głęboki cross. Pamiętajcie - squash jest prosty - trzeba tylko myśleć na korcie. Powodzenia!
Licencja: Creative Commons
2 Ocena