Bramy przemysłowe to nie tylko zwykłe bramy, którymi zasłaniamy otwór komunikacyjny w naszym obiekcie. Dziś możemy zakupić bramę według naszych indywidualnych potrzeb. Najpowszechniej stosowanymi bramami w obiektach przemysłowych jak i w garażach prywatnych są bramy przemysłowe segmentowe.

Data dodania: 2009-07-30

Wyświetleń: 1797

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Bramy przemysłowe to nie tylko zwykłe bramy, którymi zasłaniamy otwór komunikacyjny w naszym obiekcie. Dziś możemy zakupić bramę według naszych indywidualnych potrzeb.
Najpowszechniej stosowanymi bramami w obiektach przemysłowych jak i w garażach prywatnych są bramy przemysłowe segmentowe. Bramy te są konstrukcjami o przeznaczeniu zamykania otworów w fasadach budynków przemysłowych oraz w ścianach wewnętrznych budynków przemysłowych, usługowych, warsztatowych i innych.
Bramy przemysłowe segmentowe odznaczają się wysoką wytrzymałością na przebicia, odpornością na obciążenia udarowe a przede wszystkim doskonałą izolacją cieplną. Panele bramy zbudowane są z blachy stalowej z wypełnieniem z niepalnej pianki poliuretanowej, nie zawierającej szkodliwego dla środowiska freonu. Grubość panelu określamy według naszego indywidualnego zapotrzebowania i przeznaczenia obiektu, w którym ma być zainstalowana brama. Bramy są uszczelniane dokoła jak i między panelami. Bramy projektowane są w oparciu o najnowsze dostępne technologie oraz lata doświadczeń inżynierów i techników budownictwa.
Większość firm oferuje bramy segmentowe na miarę biorąc pod uwagę nawet minimalne różnice od standardowych rozmiarów. Dopasowanie bramy zapewnia jej bezawaryjną pracę i bezpieczeństwo użytkownika. Zapewnienie bezpieczeństwa zależy także od ścisłego przestrzegania zasad pracy jak i najwyższej jakości systemu zabezpieczającego. Segmentowe bramy posiadają mechaniczne sprężynowo-zapadkowe zabezpieczenia na wypadek pęknięcia sprężyn oraz mechaniczne zabezpieczenie na wypadek zerwania się lin.
Bramy otwierane są w pionie. Podczas otwierania brama przesuwa się do góry po prowadnicach wzdłuż ścian, a następnie zależnie od nadproża wzdłuż stropu, lub do końca wzdłuż ściany. System prowadzenia oparty jest o indywidualny charakter konstrukcji budynku, w tym o wysokość nadproża i ilość dostępnej przestrzeni. Instalacja pionowa prowadzenia daje użytkownikowi swobodny dostęp do ciągu komunikacyjnego i dużo więcej wolnej przestrzeni wewnątrz jak i na zewnątrz budynku, co przekłada się na oszczędność miejsca i dodatkowy zysk z jego wykorzystania.
Charakterystyka budynku, specyfika jego przeznaczenia jak i konstrukcji a przede wszystkim indywidualne zapotrzebowanie użytkowników pomieszczenia w którym mają być zainstalowane bramy przemysłowe segmentowe mogą wymagać umieszczenia w bramie przeszklenia paneli lub pojedynczych okienek. Okna wykonane są z pojedynczych lub podwójnych szyb akrylowych w oprawie prostokątnej lub owalnej.


Licencja: Creative Commons
0 Ocena