Z pośród wielu oferowanych bram przemysłowych, które można spotkać na rynku jedne wyróżniają się szczególnie. Bramy z włókna szklanego. Do wypełnienia szkieletu bramy używane jest włókno szklane, wytwarzane w zaprojektowanej przez Niemiecką firmę technologii. Poza stabilnością, długotrwałością i wytrzymałością na obciążenie włókno....

Data dodania: 2009-07-31

Wyświetleń: 3772

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Z pośród wielu oferowanych bram przemysłowych, które można spotkać na rynku jedne wyróżniają się szczególnie. Bramy z włókna szklanego. Do wypełnienia szkieletu bramy używane jest włókno szklane, wytwarzane w zaprojektowanej przez Niemiecką firmę technologii. Poza stabilnością, długotrwałością i wytrzymałością na obciążenie włókno szklane przekonuje przede wszystkim bardzo wysoką przepuszczalnością światła do wnętrza hali, w której są zamontowane. W taki sposób powstaję hale wypełnione światłem słonecznym. Dzięki temu nie ma konieczności włączania sztucznego oświetlenia, a ponadto bramy te tworzą przyjemną atmosferę wewnątrz pomieszczenia. Tafle z włókna szklanego pochłaniają także całkowicie promieniowanie ultrafioletowe, które jest bardzo szkodliwe.
Komorowa struktura elementów z włókna szklanego to doskonała izolacja cieplna. Dodatkowe uszczelnienia bramy zapobiegają niepotrzebnym stratom energii i nie doprowadza do powstawania przeciągów we wnętrzu hali.
Brama z włókna szklanego jest niezwykle lekka, dzięki temu można ją wykorzystać także w miejscu gdzie konstrukcje nośne obiektu nie pozwalają na zastosowanie ciężkich bram. Dodatkowym atutem bramy jest to, iż nie odbija ona promieni radarowych.
Bramy przemysłowe charakteryzują się dużą odpornością na korozję i warunki atmosferyczne, co sprawia, że można je zastosować a agresywnych środowiskach takich jak np.: hale z urządzeniami do odzysku ołowiu.
Kolejną zaletą bramy przemysłowej z włókna szklanego są małe wymogi konserwacyjne. Wszystkie elementy, które mają wpływ na funkcjonowanie są zabezpieczone poprzez umieszczenie ich w prowadnicach bramy.
Bramę z włókna szklanego jak w przypadku wielu oferowanych bram przez firmy można dopasować do indywidualnych potrzeb klienta. Bramy przemysłowe z włókna szklanego dostępne są w trzech kolorach, a mianowicie: szmaragd, szafir i brylant. Ponadto bramy dostarczane są w różnych rozmiarach, od małych bram stosowanym w garażach, halach produkcyjnych po wielkie bramy do hal, hangarów i obiektów przemysłowych o dużych otworach komunikacyjnych. Dzięki swojej różnorodności doskonale nadają się nie tylko do budowy, a również do modernizacji obiektów przemysłowych, które często charakteryzują się ograniczonymi możliwościami statycznymi.
Bramy przemysłowe nadają także obiektom przemysłowym nowoczesnego wyglądu. Ponadto iż dostępne są w różnych kolorach można także umieścić motywy graficzne, lub lakierowane płyty z włókna szklanego w kombinacji z barwnymi profilami. Pasma okienne w dowolnych układach dodatkowo powiększają różnorodność kształtów.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena