Na łamach "The Times" Suzi Goddard uczy brytyjskich randkowiczów, jak szukać miłości w Sieci

Data dodania: 2009-07-22

Wyświetleń: 2076

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

1) Nie marnuj czasu. Według amerykańskiego kanału MSNBC, jedna trzecia osób korzystających z serwisów randkowych to mężatki i żonaci mężczyźni. Czytaj między wierszami. Jeśli osoba, którą wytypujesz na randkę mówi, że jest "w separacji", ale dzwoni do ciebie z komórki tylko w dziwnych godzinach, albo zawsze o tej samej porze, nie chce podać ci numeru telefonu domowego i nigdy nie ma dla ciebie czasu w weekendy, lepiej o niej zapomnij.

2) Przed randką zawsze porozmawiaj z drugą stroną przez telefon. Tembr głosu i niuanse konwersacyjne powiedzą ci to, czego nie wyczytasz w e-mailu.

3) Jeśli w czasie rozmowy telefonicznej nie masz pewności czy podoba ci się to, co słyszysz, zastanów się czy warto się umawiać na randkę. Wysiłek związany z przygotowaniami do spotkania warto podejmować tylko dla naprawdę inteligentnych, miłych i romantycznych potencjalnych partnerów.

4) Jeśli ktoś ci się podoba, nie czekaj zbyt długo z umówieniem się na randkę. Unikniesz fantazjowania na temat wymarzonego partnera. Pamiętaj, że im mniej oczekujesz, tym mniejsza szansa, że doznasz rozczarowania.

5) Kierując się rozsądkiem, wyznacz granicę pomiędzy optymizmem i ostrożnością. Jeśli wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że twój wybranek lub wybranka jest miłą, normalną osobą, umów się na spotkanie w publicznym miejscu, powiedz komuś bliskiemu, dokąd się wybierasz, zabierz ze sobą telefon komórkowy i nigdy nie przyjmuj propozycji odwiezienia do domu na pierwszej randce.

6) W czasie pierwszych randek raczej unikaj swoich ulubionych miejsc. Jeśli wam się nie ułoży, odrzucony lub odrzucona może pojawić się w nich bez zaproszenia o każdej porze dnia i nocy, żeby zatruć ci życie.

7) Zasada, z którą nigdy nie dyskutuj: pierwsza randka powinna zawsze odbywać się przy świetle dziennym. Tak jest bezpieczniej - więcej ludzi dookoła.

8) Bierz poprawkę na Internet. Z badania przeprowadzonego przez Uniwersytet Bostoński i Instytut Techniki z Massachusetts wynika, że co najmniej 20 procent randkujących przez Sieć oszukuje na temat swojego wyglądu. 90 procent użytkowników serwisów randkowych kłamie na temat przynajmniej jednego aspektu swojego życia i osobowości. Kobiety najczęściej "odchudzają się" o kilka kilo, notoryczne "odmładzanie się" to domena obu płci.

9)Na pierwszą randkę wybierz raczej spacer po zoo, albo partię kręgli, niż spotkanie w kawiarni. Łatwiej będzie wam przełamać lody, a tematy do rozmowy nasuną się same.

10) Jeśli po pierwszej randce druga strona nie odpowiada na twoje telefony i sama się nie odzywa, nie traktuj tego, jako osobistej porażki. Tobie też się pewnie zdarzały nietrafione wybory potencjalnego partnera. Najlepsze w internetowym randkowaniu jest to, że od razu po nieudanej randce możesz usiąść do komputera. Chętnych w randkowych serwisach nie brakuje, więc na pewno w końcu znajdziesz swoją drugą połowę.
Licencja: Creative Commons
2 Ocena