„Trzeba czasem mówić do kobiety zgodnie z jej kobiecością, a to jest tak, jakby mówić do wariata zgodnie z jego obłędem”- twierdził G.B. Shaw, irlandzki noblista. Coś w tym jest, my tymczasem zajmiemy się rzeczami, których nigdy nie powinieneś mówić swojej kobiecie.

Data dodania: 2011-03-10

Wyświetleń: 1872

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

„Kochanie, chyba przytyłaś”

Pod żadnym pozorem nie wolno powiedzieć kobiecie, że przytyła. Nawet, jeśli faktycznie przybrała trochę na wadze i błaga was o szczerą opinię, musicie patrząc jej prosto w oczy zapewniać, że wygląda doskonale. Wypominając kobiecie nadwagę stajecie się jej śmiertelnym wrogiem.

„ Nasza nowa sąsiadka jest naprawdę niezła”

Z takimi komentarzami poczekaj, aż spotkasz się z kumplami. Kobiety, z natury zazdrośnice, nie znoszą wysłuchiwania zachwytów nad potencjalną rywalką. Twoja partnerka chciałaby usłyszeć, że sąsiadka ci się w ogóle nie podoba. Ale najlepiej wybrnąć z sytuacji stwierdzając, że ostatecznie „może być”.

„ Dobrze wyglądasz”

Kobieta, która przed wielkim wyjściem najpierw tydzień się odchudzała, potem wydała połowę pensji na kreację, drugie pół na fryzjera i kosmetyczkę naprawdę nie będzie zadowolona, jeśli usłyszy tylko „dobrze wyglądasz”. Kobieta potrzebuje trochę więcej zachwytów i komplementów, w stylu „rewelacyjnie”, „bosko” itp.

„ Moja mama i tak lepiej gotuje”

Porównywanie do własnej matki to zawsze drażliwy temat. A dodatkowo podważanie zdolności kulinarnych kobiety to już mieszanka wybuchowa. Na pytanie „jak ci smakowało?” zawsze odpowiadaj z zachwytem „było pyszne”.

„ yyy nic nie zauważyłem”

Twoja dziewczyna wraca od fryzjera, zmieniła diametralnie długość i kolor włosów. Jest ciekawa twojej opinii o nowej fryzurze, a ty lekko zdezorientowany odpowiadasz, że nie widzisz różnicy. Niewybaczalny błąd, następnym razem ona zapyta o zdanie kolegę z pracy.

„ Bo moja była dziewczyna …”

Najgorsza rzecz, jaką możesz zrobić to opowiadanie o swojej ex. Kobiety doprowadza to do szału, zwłaszcza, gdy wspominasz swoją byłą dziewczynę w samych superlatywach. Najlepiej będzie całkowicie unikać tego drażliwego tematu.

Tak więc, jeśli myślisz, że twoja ukochana znów się obraziła – twoim zdaniem – zupełnie bez powodu. Mylisz się! Powód najpewniej znajdziesz wśród powyższych tekstów. Dlatego gdy kolejny raz będziesz chciał wypalić coś niezbyt mądrego pamiętaj, że według starego przysłowia milczenie jest złotem. Lub, jak wolą niektórzy, pomyśl trzy razy zanim powiesz coś głupiego…

Licencja: Creative Commons
2 Ocena