Przyjżyjmy sie bliżej popularnym od jakiegoś czasu serwisom oferującym tzw. prawdziwe aukcje internetowe. Są to serwisy które oferują swoim użytkownikom przedmioty ktore wystawiane są na różniego rodzaju aukcje.

Data dodania: 2009-09-09

Wyświetleń: 2548

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wzieliśmy pod lupę trzy serwisy podbij.pl który jako pierwszy pojawił sie na Polskim rynku all-pay, fruli.pl oraz dozeta.pl. Te ostatni jest najnowszym serwisem tego typu który jako jedny posiada kilka opcji ktorych nie ma na innych stronach tego typu.

Zalogowaliśmy sie na na każdej ze stron i ocenaliśmy ją pod wzgledem wizualnym i funkcjonalnym. Podbij.pl jest dostępny od października 2008 roku do chwili obecnej posiada baze, jak tweirdzą właściciele, około 200 000 klientów. Serwis jest zrobiony bardzo ciekawe pod wzgledem grafiki, estetycznie i przejrzyście. Aukcje wystawiane w serwisie są ciekawe i napweno przyciągają uwage klientów. Początkowo cena jednoego podbicia w serwise kosztowała 1,22 z vat jendka od niedawa jest to 0,50gr + vat. W slad za podbij poszły inne serwisy obniżając cene możliwości wzięcia udziału w licytacji. Na podbij mamy dwie możliwości nabycia kredytów poprzez przelew bądz wysyłając sms. Jedyną wadą serwisu jest ilośc użytkoników co ogranicza do minimum szanse wygrania, najczęściej licytują firmy poprzez ustawienie automatu.

Fruli.pl to serwis ktory powastał po podbij.pl i jest do niego bardzo zbliżony, ale znalazł sobie miejsce na rynku i również dobrze sobie radzi. Mimo, że graficznie może nie jest imponujący ale za to można znaleść na nim ciekawe przedmioty. Cena za licytacje taka sama jak na podbij. Nie ma co wiecej pisać o serwisie bo jest on bardzo podobny do podbij. Poruszanie sie po stronie i kupowanie frutków czyli punktów potrzebych do licytacji jest proste i nie powinno sprawić kłopotów.

Kolejna strona to dozeta.pl mimo, że jest to najnowszy serwis tego typu to wydaje nam sie, że może okazać sie najciekawszą propozycją dla osób zainteresowanych tego typu formą robienia zakupów. Strona graficznie jest poprawna ale z teog co wiem grafika bedzie przebudowana ale to nie o grafike chodzi fakt nie jest ona bez znaczenia ale w przypadku tego serwsiu ważniejsze są rodzaje aukcji jakie serwis oferuje dwie podstawowe to malejące i rosnące. Właściciele starją sie róznież oferować uzytkownikom przedmioty jakich nie ma w innych serwisach tego typu, oczywistym jest niektore przedmioty bedą sie powtarzać ale z pewnością nie wszystkie. Absolutnym zaskoczeniem po zalogowaniu sie było wejscie w zakładke "Głosuj na przedmioty" która znajduje sie w panelu uzytkownika. Narazie przedmioty pokazane tam są poddane jednynie głosowaniu użytkowników, jeśli jednak właściciele zdecydują sie wystawiać te przedmioty bedzie to jedny serwis z takimi przedmiotami. Jak narazie właściciele zajmują sie promocją strony i czekają na pierwszych użytkoniwków. Miejmy nadzieje, że znajdą sie oni jak naszybciej ponieważ jesteśmy ciekawi efektu jaki wywołają w/w aukcje.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena