Popularności aukcji internetowych, które dostępne są od jakiegoś czas, nieustannie rośnie zyskując sobie zarówno zwolenników jak i przeciwników. Czy branie udział w takich aukcjach ma sens, czy jest to zwykłe oszustwo?

Data dodania: 2009-10-22

Wyświetleń: 2458

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Bardzo często pojawiają się komentarze na temat serwisów z aukcjami typu dozeta.pl, że jest to zwykłe oszustwo i nie warto brać w tym udziału. Komentarze te piszą najczęściej ludzie zazdrośni i tacy którym nie udało się wygrać nic za pośrednictwem takiego serwisu, wielu ludzi neguje również sam system tego typu aukcji ponieważ przedmiot sprzedany za parę złotych w rzeczywistości daje zysk czasem nawet kilkukrotny. Jak dla nie ma w tym nic dziwnego ponieważ firmy prowadzące tego typu aukcje nie są instytucjami charytatywnymi i oczywistym jest że na czymś przecież muszą zarabiać. System jest w brew pozorom banalnie prosty czyli licytują wszyscy wygrywa jeden. Dlaczego wiec jest to negowane gdyby iść tym torem to równie dobrze należało by skomentować działanie Totalizatora Sportowego gdzie kilka milionów polaków wpłaca olbrzymie pieniądze po to żeby wygrała jedna osoba dokładnie ten sam system, kolejny przykład wszelkiego rodzaju konkursy sms gdzie do wygrania jest np. samochód każdy wysyła kilkanaście sms-ów po 1,22 wartość auta to np. 50.000 ile takich sms-ów są w stanie wysłać gracze? Z pewnością tyle, że można by było kupić kilka takich samych samochodów. Często konkursy sms-owe tego typy prowadzoną są przez np. telewizje co zwiększa popularność i dużo więcej osób bierze udział, podobnie jak popularny Totalizator Sportowy gdzie gracze potrafią wydać kilkanaście tysięcy złotych na zakup losów gdzie prawdopodobieństwo wygranej jest jak jeden do kilkudziesięciu milionów, zresztą w momęcie kumulacji w lotka gra prawie połowa polaków czyli około 20 000 000 osób jeden los kosztuje 2zł duża część przeznacza w momęcie kumulacji dużo więcej niż zwykle przeznaczyła by na grę bez kumulacji i nagle okazuje się, że nie padła wygrana tak sytuacja najlepiej pokazuje realne szanse na wygraną.

Uważam wiec, że serwisy aukcyjne są dużo lepszym rozwiązaniem od innych podobnych gier ponieważ dają dużo większe szanse na wygraną poprzez rozmaite typy aukcji oraz różnorodność przedmiotów gdzie w jednej chwili o jeden przedmiot walczy kilkanaście osób a nie kilka milionów.

Z pewnością każdy system ma w sobie jakieś wady jednak systemy tego typu były są i będą po to aby dawać ludziom nadzieje na lepsze życie. Jeśli już trzeba brać udział w którymś z nich wybierzmy ten w którym szanse na wygraną są największe. Licytacje w internecie z pewnością są takim rozwiązaniem.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena