Od dawna popularne na zachodzie, coraz bardziej popularna w Polsce. Aukcje all-pay metoda na tanie zakupy w internecie, czy są lekarstwem na kryzys i nie tylko ocencie sami.

Data dodania: 2009-09-24

Wyświetleń: 2450

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Aukcje internetowe były do tej pory z reguły tańszym sposobem na zakupy niż tradycyjny sklep, ponieważ to właśnie w Internecie najszybciej można znaleźć produkt, za który zapłacimy razem z kosztami wysyłki mniej niż w tym drugim przypadku. Z reguły taka oszczędność to kilka, najwyżej kilkanaście procent w przypadku produktów nowych. Czy istnieje jednak możliwość dokonania zakupu przedmiotu o wartości powiedzmy tysiąca złotych za kwotę dziesięciokrotnie niższą?

Otóż od pewnego czasu jest na to sposób, a sprawiły to coraz popularniejsze w sieci aukcje allpay. Krótko mówiąc, taka aukcja wygląda podobnie jak te znane nam do tej pory. Jest produkt, są licytujący, którzy przebijają stawkę, jest też ograniczony czas na zalicytowanie. Jednak jest też kilka widocznych różnic, które znacząco zmieniają przebieg licytacji. Przede wszystkim za każde zalicytowanie należy zapłacić określoną sumę. Przed rozpoczęciem aukcji należy wykupić wirtualne bidy (w zależności od serwisu mogą się różnie nazywać), których używamy do podbijania stawki. Każde takie podbicie ceny podnosi wartość końcową produktu o ustaloną kwotę, z reguły jednego lub dziesięciu groszy, jak również o określony czas wydłuża czas trwania aukcji.

Wygrywa oczywiście ten, którego oferta będzie najwyższa w momencie zakończenia aukcji. Tego rodzaju aukcje po pierwsze dają szansę na zakup wartościowych przedmiotów za śmiesznie niskie pieniądze, po drugie dostarczają niezwykłych emocji podczas licytacji. Wymaga to również opracowania odpowiedniej taktyki, która pozwoli na jak najniższy koszt wykupu interesującego nas przedmiotu. Trzeba odpowiednio dobrać moment, w którym dołączymy się do aukcji, jak również określić, czy licytujemy tylko do wyznaczonej przez nas kwoty, czy też interesuje nas jedynie wygrana, bez względu na ostateczną kwotę wykupu.

Nie należy dawać się ponieść emocjom , tylko trzeźwo oceniać bieżącą sytuację. Dzięki temu kupowanie od grosza, zamiast przyczyną co najmniej bezsenności z powodu przegrania kolejnej aukcji, może stać się sposobem na tanie zakupy. A co najważniejsze, na takich aukcjach można wygrać bardzo wartościowy sprzęt, taki jak laptopy, najnowsze modele telefonów, plazmy, wysokiej jakości sprzęt AGD, bony na zakupy w markowych sklepach i wiele innych. Dlatego popularność tego typu serwisów aukcyjnych z pewnością będzie nam towarzyszyła jeszcze przez długi czas.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena