Jeżeli lubisz czytać ebooki to najlepszym rozwiązaniem jest zakup czytnika, który dzięki zastosowanej technologii e-papieru nie świeci własnym światłem, dzięki czemu nie męczy wzroku. Możesz więc zachować komfort czytania jak przy tradycyjnej książce, a jednocześnie mieć przy sobie kilkaset książek i możliwość dotarcia do zawartych w nich informacji w ciągu kilku sekund.

Data dodania: 2009-06-22

Wyświetleń: 3755

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dlaczego czytnik jest lepszy od komputera i innych urządzeń elektronicznych ?

- Szybkość uruchamiania
Jedną z podstawowych zalet czytnika jest bardzo krótki czas uruchomienia. Już po 20 sekundach możesz czytać stronę na której skończyłeś lekturę ostatnim razem.

- Czas pracy na baterii
Po naładowaniu czytnika możesz wyświetlić aż kilka tysięcy stron. Jest to możliwe, ponieważ czytnik potrzebuje energię jedynie do wyświetlenia strony. Podczas czytania już jej nie pobiera.

- Wysoka jakość ekranu
Dzięki wykorzystaniu technologii e-papieru ekran nie świeci własnym światłem dzięki czemu nie męczy oczu.

- Łatwość obsługi
Czytniki posiadają intuicyjne w obsłudze klawisze funkcyjne pozwalają w prosty sposób zmieniać strony przejść do wybranej strony, wybierać książki z wgranej biblioteki, zaznaczyć wybrany fragment, sprawdzić znaczenie słowa w słowniku, czy zmienić wielkość czcionki.

Przykładowe parametry czytnika Bookeen Cybook Gen3:
szerokość: 118mm, wysokość: 188mm, grubość: 8.5 mm, waga:174 g z baterią, procesor: Samsung® S3C2410 ARM920T 200MHz, pamięć ROM: 8 MB, pamięć RAM: 16 MB, pamięć dostępna: 512 MB, ekran6 calowy ( 4,8'' X 3,6''),rozdzielczość 600 x 800 166 DPI. 4 odcienie szarości bateria litowo-polimerowa 1000m, żywotność baterii: do 8000 odświeżeń ekranu, czas ładowania baterii: około 3 godzin. Obsługiwane formaty: Mobipocket(tm), PRC, HTML, TXT, PalmDoc, PDF, JPG, PNG, GIF, MP3, TTF

Jak ściągać ebooki na czytnik ?
Aby dodać nowe książki wystarczy połączyć się za pomocą kabla USB z komputerem. Cybook jest kompatybilny z systemami Windows®, Linux, Mac®). kopiowanie odbywa się w prosty sposób metodą „przeciągnij- upuść”.
Wysyłanie książki z programu Mobireader odbywa się poprzez opcję Send -> Cybook Gen3. Książki mogą być również przechowywane i przenoszone na karcie SD

Więcej na www.bezkartek.pl
Licencja: Creative Commons
0 Ocena