Jeżeli mieszkasz w USA, to w każdym miejscu, w którym masz dostęp do internetu możesz ściągnąć na czytnik książek elektronicznych jeden z 285 tysięcy ebooków, a w Polsce?

Data dodania: 2009-05-26

Wyświetleń: 2595

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Ebooki zawdzięczają swoją popularność w USA czytnikowi książek elektronicznych Kindle wprowadzonemu na rynek przez największy sklep internetowy Amazon. Obecnie produkt ten jest sprzedawany w dwóch wersjach: Kindle z wyświetlaczem 6” i pojemnością 1500 książek, oraz Kindle DX z wyświetlaczem 9,7”, który może pomieścić aż 3 500 ebooków.
Chociaż Steve Jobs (Apple) nie wróżył Kindle dużego sukcesu stało się inaczej. Przyczyn popularności tego urządzenia jest wiele, a do najważniejszych należą z pewnością:
•Wymiary przypominające książkę grubości ołówka z przyciskami funkcyjnymi z boku.
•Brak podświetlenia - wzorowanego na papierze - wyświetlacza, co nie powoduje zmęczenia oczu jak przy długim czytaniu na innych urządzeniach.
•Możliwość darmowego korzystania z Internetu podczas przeglądania i kupowania książek.
•Dostępność ponad 285 000 ebooków, czasopism i blogów.
•Możliwości zmiany czcionki, przeszukiwania tekstu, czy zapamiętywania stron.
•Dwa tygodnie czasu pracy na bateriach.
W przeciwieństwie do większości ebooków książki z których korzysta Kindle nie są wydawane w formacie PDF. Amazon korzysta z francuskiej firmy Mobipocket ( której jest udziałowcem ) i oparł swój format Kindle Edition na formacie PRC. Zastosowanie tego formatu umożliwia dopasowanie strony do wielkości ekranu, zmiany rozmiarów marginesów, czy odstępów między wierszami.
Jeżeli zainteresowałeś się czytaniem ebooków, to mam dla Ciebie dwie wiadomości: jedną złą, a drugą dobrą. Zła jest taka, że Kindle jest sprzedawane wyłącznie w USA, a dobra jest taka, że w Polsce jest firma, która sprzedaje podobne czytniki jak Kindle i posiada w ofercie ponad 83 tyś ebooków. Jedyna w Polsce księgarnia ebooków w formacie PRC to www.bezkartek.pl
http://www.bezkartek.pl
Licencja: Creative Commons
0 Ocena