Fakt, że rok 2009 będzie rokiem redukcji nie podlega wątpliwościom. Sytuację na rynku pracy łagodzą jednak liczne niestandardowe formy zatrudnienia, nazywane po prostu elastycznymi. Do takich należy z pewnością zatrudnienie tymczasowe. Jak w okolicach Katowic znaleźć dobrą agencję pracy?

Data dodania: 2009-05-13

Wyświetleń: 1672

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

W centrum Katowic, swe siedziby mają największe krajowe i zagraniczne agencje pośrednictwa. Ich powszechność i dostępność sprawiła, że na przestrzeni kilku ostatnich lat wpisały się na dobre w pejzaż rynku pracy i rozwoju kariery. Szczególnie w czasach kryzysu i nasilonej derekrutacji, agencje zatrudnienia mogą wykazać się wyjątkowa kreatywnością w selekcji pracowników i pozyskiwania dla nich miejsc pracy. Jeśli i Ty zamierzasz zdobyć pracę poprzez biuro zatrudnienia, powinieneś wiedzieć, po czym rozpoznać to wiarygodne.

Po czym rozpoznać wiarygodną agencję pracy?

Posiada wpis w rejestrze agencji zatrudnienia (dostępny w Sieci pod adresem: www.praca.gov.pl), który prowadzi Ministerstwo Gospodarki i Pracy (wpis potwierdza specjalny certyfikat).
Cieszy się pozytywnymi opiniami dotychczasowych pracowników.
Cieszy się przychylnością internautów.
Jest rekomendowana przez swoich klientów – przedsiębiorstw.
Posiada ogólnie uznawany system jakości np. certyfikat ISO lub certyfikaty z zakresu działalności biznesowej.
Współpracuje z zrzeszeniami branżowymi (Stowarzyszenie Agencji Zatrudnienia, Stowarzyszenie Pracodawców Prywatnych Lewiatan oraz z organizacjami regionalnymi, jak choćby lokalne izby gospodarcze.
Nie pobiera od pracownika żadnych opłat manipulacyjnych związanych z „dodatkowymi”, niejasnymi kosztami.
Posiada stały adres, biuro, do którego można się udać w razie kłopotów. Redaguje stronę internetową, upowszechniająca informacje z życia agencji.
Zapewnia opiekę koordynatora.
Chętnie zawiera umowę o pracę, zapewnia ubezpieczenie.
Chętnie wspiera inicjatywy społeczne związane z rozwojem kapitału ludzkiego.

Jako, że pracownik tymczasowy, zatrudniony przez agencję pracy, powinien być traktowany w miejscu pracy, identyczne, jak pracownik stały, ma prawo do zgłaszania wszelkich nieprawidłowości do Państwowej Inspekcji Pracy. Może także dochodzić swoich racji przed Sądem Pracy. Warto jednak zaoszczędzić sobie stresu i po prostu dobrze wybrać. A w Katowicach na pewno jest w czym np. (Agencja Pracy Katowice - WorkExpress.pl)

Licencja: Creative Commons
0 Ocena