Jak radzić sobie z motywowaniem siebie do działania?

Data dodania: 2009-05-05

Wyświetleń: 3961

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 3

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

3 Ocena

Licencja: Creative Commons

Sądzę, że ten temat jest dość istotny. Dlaczego? Bo brak motywacji może spowodować, że niezależnie od tego jak wsapniałe rzeczy osiągamy, możemy nagle wiele stracić. Zdarza mi się widzieć ludzi, którym brakuje motywacji do dalszych działań. Sam również łapię się na tym, że nie mam czasem chęci na nic.

Czy jest więc coś co może pomóc w utrzymaniu motywacji?

Generalnie pomysłów jest naprawdę mnóstwo. Ciekawe wypowiedzi znalazłem np. na blogu Tomka Urbana na temat Programów Partnerskich. Ludzie mają różne sposoby i te sposoby są dla nich dobre bo działają.

Czy jest jednak uniwersalna metoda, aby motywacja nie spadała?

Moim zdaniem jednego działającego dla wszystkich sposobu nie ma. A to dlatego, że jesteśmy różni i to co jednemu da sporego kopa i chęć do działania, drugi po prostu może wyśmiać.

Jest wielu nauczycieli zarówno za granicą jak i naszych polskich, którzy mogą nauczyć wiele na ten temat i pomóc poznać sposoby z radzeniem sobie z motywowaniem siebie do działania.

Poznałem publikacje kilku takich osób. Osobiście najlepsze wrażenie zrobił na mnie Nikodem Marszałek w swoim ebooku „Motywacja bez granic”. Mogę ją szczerze polecić każdemu, kto ma problem z motywacją.

Chcę jeszcze na koniec podać pod rozwagę jeden sposób. W moim przypadku działa on bez zarzutu.

Jeżeli już mamy jakiś cel (najlepiej spisany) i doskonale wiemy, że nasz praca i dochody nie pozwolą nam na jego osiągnięcie, to w momencie kiedy nie mamy ochoty na nic, dobrze jest sobie uzmysłowić i przypomnieć to, że jeśli nadal nic nie zrobimy ponad to co robimy na co dzień, to nasze życie również się nie zmieni i cele, mimo że spisane, pozostaną jedynie na papierze.
Licencja: Creative Commons
3 Ocena