Czy to co jemy ma wpływ na nasze zdrowie? Okazuje się, że ma i to kluczowe.

Data dodania: 2009-04-03

Wyświetleń: 5858

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Być może nie wszyscy to wiedzą jakie są dzisiejsze statystyki odnośnie np. zachorowalności na nowotwory. Podobnie może być z cukrzycą, zawałami serca, czy innymi „nieuleczalnymi chorobami”.

Fakt jest jednak taki, że dolegliwości i choroby, z którymi mamy do czynienia występują coraz częściej i niestety coraz więcej osób umiera z ich powodu.

Jak do tej pory poznałem sporo metod i sposobów na utrzymanie zdrowia. Wiem też, że kilka z nich faktycznie działa, bo miałem okazje je sprawdzić.

Kiedyś nie przywiązywałem wagi do tego, że jakość spożywanego pokarmu może mieć tak duży wpływ na nasze zdrowie. Okazuje się jednak, że ma i to kluczowe. Mówi już o tym medycyna chińska. Zresztą nie tylko.

Nie tak dawno jednak obejrzałem film, który mówi o tym, że surowe jedzenie jest metodą, dzięki której nasze organizmy są zdrowe i funkcjonują bez zarzutu. Może wydawać się to dziwne, jednak jeśli są ludzie, którzy żyją w ten sposób i co najistotniejsze, nie mają żadnych problemów zdrowotnych, to nie można tu mówić o teoretyzowaniu.

Mówiąc w tym momencie o surowym jedzeniu, mam na myśli rzecz jasna jedynie owoce i warzywa, gdyż dieta, o której mówi film, to dieta witariańska.

Jest to jakby kontynuacja tego co odkrył doktor Gerson w pierwszej połowie XX wieku. Dieta oparta na owocach i warzywach, jest wystarczająca do tego aby utrzymać nasze organizmy w dobrym zdrowiu.

Jestem przekonany, że wiele osób czytających te słowa, będzie miało negatywną opinię na ten temat. Nie jest to wcale dziwne, biorąc pod uwagę jak ogromny wpływ na nasze decyzje mają dziś media i społeczeństwo.

Utarło się bowiem, że aby dostarczyć organizmowi niezbędnych do życia składników, musimy jeść mięso, ryby, nabiał, owoce i warzywa, a tymczasem okazuje się, że nie jest to konieczne i co najważniejsze są przykłady ludzi, którzy to potwierdzą.

Oczywiście każdy sam decyduje o tym co je i pije i tym artykułem nie chcę nikomu narzucać niczego. Celem moim jest jedynie przekazanie informacji a co każdy z nią zrobi, to już ndywidualna kwestia nas samych.

Aby jednak móc cokolwiek na ten temat powiedzieć, zostawiam link, pod którym można zobaczyć zarówno film na temat terapii Gersona jak i diety witariańskiej:

http://www.partnersi.occ24.com/prosument/index.php?o=offer/showprod/proinne/52


Licencja: Creative Commons
0 Ocena