Rozwój osobisty i zawodowy jest niezwykle ważną sprawą w życiu każdego człowieka. Ten, który nie idzie naprzód, w rzeczywistości cofa się, bo nie nadąża za pędzącym światem. Dlatego warto ciągle inwestować w swój rozwój i edukację. Zwłaszcza pracownicy jakości, tak dobrze znający pojęcie "ciągłe doskonalenie", powinni zdawać sobie z tego sprawę.

Data dodania: 2009-02-15

Wyświetleń: 3421

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Przeglądający oferty pracy w jakości, dobrze wiedzą ilu specjalistów jest poszukiwanych w tej branży. Posiadając odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie w tej dziedzinie, nietrudno znaleźć pracę. Najpierw trzeba jednak te kwalifikacje posiąść. Obecnie bardzo wiele uczelni w Polsce oferuje studia na kierunkach związanych z zarządzaniem jakością. Są to zarówno uczelnie techniczne kształcące inżynierów jakości, jak i uczelnie ekonomiczne, kształcące jakościowców w nieco inny sposób.


Żadne studia nie wypuszczą jednak w pełni ukształtowanego menedżera jakości. Wiedza na temat zarządzania jakością musi być poparta praktyką. Praktyk tę można nabyć, uczestnicząc w stażach i praktykach. Wiele firm również zatrudnia absolwentów bez doświadczenia. Firmy inwestują wtedy w pracownika, fundując mu pełen pakiet szkoleń. Jeśli jednak nie trafiło się na firmę, która tak dba o pracownika, warto pomyśleć o tym, by samemu zainwestować w szkolenia ISO. Oferta szkoleniowa w dziedzinie zarządzania jakością jest obecnie niezwykle bogata. Warto więc wybrać się na następujące szkolenia: auditor wewnętrzny, pełnomocnik jakości, auditor wewnętrzny ISO/TS 16949. Uzupełnienie swojej edukacji takimi kursami, staje się mocna kartą przetargową w rozmowie z potencjalnym pracodawcą. Wielu jakościowców już to zrozumiało. Dlatego właśnie nie poprzestają na szkoleniach. By być bardziej atrakcyjnym dla pracodawców, dzielą się swoją wiedzą na łamach czasopism i portali internetowych poświęconych jakości.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena