Tekst z inicjatywą na czasy kryzysowe w zakresie energi. Propozycja zarabiania na budowie domów pasywnych dlaOGÓLNOPOLSKIEGO KONSORCJUM - Organizacj Pożytku Publicznego - w organizacji.

Data dodania: 2009-01-17

Wyświetleń: 2786

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Napisałem kiedyś w Artelisie:
http://artelis.pl/art-784,6,15,Biznes_i_Gospodarka,Czy_moje_strony_internetowe_sa_prasa_.html

W tekście tym użyłem zwrotu:

„Młode generacje społeczeństwa – siłą rzeczy wchodzące w działalność ludzką – buntują się przeciw wcześniejszym „pomysłom” protoplastów i wprowadzają w życie swoje pomysły. To tak, jak z pisaniem prac doktoranckich. Nie wiadomo, po co te prace są, ale ponieważ można je pisać, to, dlaczego nie pisać. Warto by napisać pracę doktorską, „Po co nam ta demokracja?”

Już od dłuższego czasu „jestem” w Internecie i piszę...
Co piszę – można sprawdzić wpisując do przeglądarki moje imię i nazwisko.

Od pewnego czasu mam też przyjemność współpracować z portalem www.mypolonia.pl

Nigdy nie korzystałem z legitymacji prasowej. Teraz pewnie będę ją miał. Zaistnieje taka możliwość. Można zobaczyć tą zapowiedź na tym portalu dla Polonii.

Na stronach Artelisu czytamy:
Artelis.pl to platforma, która umożliwia publikowanie artykułów z prawem do dalszego przedruku w niezmienionej formie (licencja CreativeCommons)
Autorami artykułów mogą oczywiście być osoby nie będące właścicielami stron WWW. Mile widziany jest każdy, kto chce podzielić się swoją wiedzą.

W gronie ludzi piszących „do przedruku” jest 1257 autorów, którzy napisali 6240 artykułów.
Teraz ta gwardia ludzi może dodatkowo publikować swoje treści na portalu dla Polonii.

Możemy mieć legitymacje prasowe, które pomogą nam w korzystaniu z prawa prasowego, a szczególnie:
USTAWA
z dnia 26 stycznia 1984 r.
Prawo prasowe.
(Dziennik Ustaw z 7 lutego 1984 r.)
Rozdział 1
Przepisy ogólne
Art. 1.
Prasa, zgodnie z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej, korzysta z wolności wypowiedzi i urzeczywistnia prawo obywateli do ich rzetelnego informowania, jawności życia publicznego oraz kontroli i krytyki społecznej.
Art. 2.
Organy państwowe zgodnie z Konstytucją Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej stwarzają prasie warunki niezbędne do wykonywania jej funkcji i zadań, w tym również umożliwiające działalność redakcjom dzienników i czasopism zróżnicowanych pod względem programu, zakresu tematycznego i prezentowanych postaw. (...).

Zgodnie z moją wcześniejszą wypowiedzią nie mam zamiaru robić doktoratu z tematu demokracja,ale jako „dziecko socjalizmu”, – o czym też pisałem w Artelisie – zaczynam mieć ciągoty do powrotu do „starych dziejów”.

Niedługo – w demokracji - zagadamy się na śmierć, bo – mówiąc humorystycznie – „nawet mędrzec nie wiedział, że ma na siedzeniu przedział”.

A czy trzeba o tym dyskutować publicznie? Uważam, że nie – to temat tylko, dla gadułów w ich klubach dyskusyjnych.

Będąc w składzie Redakcji portalu MyPolonia.pl pozwolę sobie przypomnieć swoje teksty opublikowane w Artelisie a dotyczący hasła wiodącego „Piotruś”.

Generalnie chodzi o stworzenie na bazie ludzi „pozytywnie zakręconych” - z Artelisu i portalu My.Polonia - formalnej Organizacji Pożytku Publicznego.

Co robiłaby organizacja?

Nazywam ją OGÓLNOPOLSKIE KONSORCJUM i opisuję na stronie internetowej: http://eres9596.pl.tl/OGOLNOPOLSKIE-KONSORCJUM.htm?PHPSESSID=e5fa66972b76346a40780262fc6baf13

Na razie jest to moja działalność, ale proponuję przejęcie jej na rzecz wszystkich „pozytywnie zakręconych” z legitymacjami prasowymi Portalu My.Polonia.

Jeśli ktoś myśli podobnie lub chce rozbudować pomysł udostępniam swój e-mail [email protected]
Można też pisać na adres portalu [email protected]

PS.Przed nami nadchodzodzące czasy braku energii więc budowa domów pasywnych może być dobrą inicjatywą na czasy kryzysowe.Polak może być mądry przed szkodą,a zarabianie na rzecz "Piotrusia" (OPP)może być bardzo humanitarne.Licencja: Creative Commons
0 Ocena